Punase lõnga maagiline rituaal

12.09.2019 11:15
Müstilised Lood
Kommentaarid
2
Foto:

Ilmselt olete märganud, et paljud inimesed kannavad käe ümber punast paela või lõnga. Lastele on see sõbrapaela nimetuse all, aga ammustest aegadest on peetud peaaegu kõikides kultuurides punast lõnga käe ümber kaitseks kurja silma ja needuse vastu. Vahel on selle ka sinine silmakuju kaunistuseks.

Punast värvi aga on alati peetud energeetiliselt kõige tugevamaks värviks.
Meenutagem kasvõi rahvariiete tikandeid punase niidiga, punast värvi kaelakeesid jne. Peale selle on punane värv planeet Marsi värv, mis juhib tugevaid ja tahtekindlaid inimesi.
Paljudes kultuurides kantakse punast niiti ka selleks, et lahti saada kurjusest iseenda sees.
Arvatakse, et villane lõng (peamiselt kasutatakse just villast) paneb vere kiiremini liikuma ehk siis parandab vereringet.
Rahvameditsiinis seotakse punane lõng ümber käe venituse, artriidi, käe kroonilise väsimuse ja käte sundasendis töötamisest tingitud vaevuste puhul.
Lõnga tarvitatakse mingisuguse käe- või jalahaiguse puhul käe või jala ümber sidumiseks: alati ei panda niisugusel juhtumusel rõhku punase värvi peale.
Soolatüükaid arstides seotakse lõng soolatüüka ligidale liikme ümber ja maetakse siis maha. Niisuguse arstimisega loodetakse saavutada soolatüügaste kadumist. Tihti tehakse soolatüügaste arstimisel lõnga sõlmi. Tavaliselt püütakse niisugust lõnga osalt verega punaseks värvida.
Odraiva korral tuleb siduda punane lõng põletikus silma vastaskäe (ehk siis kui odraiva on paremas silmas, siis vasaku käe ja vastupidi) teise ja kolmanda sõrme ümber, kolm korda kaheksakujuliselt, (teed sõrmede vahel kaheksa). Ja lõng ikka sinna alla, kus käsi sõrmedeks üle läheb. Seal on nimelt silma punktid ja kui neid stimuleerida, kaob ka põletik. Võib siis sõrmedega aeg-ajalt "kääre" teha ja neid liigutada, et lõng ikka vajalikke punkte stimuleeriks. Paranemine saabub väga kiiresti.
Marjule minnes seoti punane lõng korvi külge, et marjasaak oleks hea.
Võib ka kasutada teist värvi lõnga, kui on soovi just selle värviga haakuvat maagiat kasutada.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 826 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
pikk pulk

Väga oige asi toimib

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi