Raivo Rätte surmaõhtul oleks võinud elu kaotada mitu inimest

19.01.2020 21:25
Hillar Kohv Foto: Delfi
Kommentaarid
4
Foto:

Raivo Rätte (48) viimase elupäevaga seonduv hoiab ärkvel nii muusikuid kui selgeltnägijaid, uurijaid ja kohtupidajaid. Asjasse puutuvaid inimesi niikuinii.

Esmalt saabus mulle vihje, et Palmi Rätte (27) on punklaulja Maie Parriku tütar. Proua Parrik on meediasuhtluses tavaliselt ülimalt aktiivne, sel teemal aga on eetris olnud vaikus.
Uurisin seda esmalt Kosmikutelt ning sain jaatava vastuse. Soovisin teavet saada ka kunstnik Neeme Lallilt, kes oli Kõmmari sõber, aga tema ei soovinud enam midagi kommenteerida. Ütles vaid nii, et oli, mis oli, olnut enam muuta ei saa.
Kuna Raivo Rättele tagurdas autoga otsa Karel Šmutov (47), siis uurisin ka Õhtulehe peatoimetajalt Martin Šmutovilt, et kas Karel Šmutov on ta sugulane? Vastus oli eitav ning Martin Šmutovi enda sõnul ei tundvat ta Karel Šmutovit üldse, ainult meediast on nimi teada.
Uurimisversioonist, mis toetub nii pealtnägijate kui ka häirekeskuse töötajate tunnistustele, on teada, et Palmi ja Raivo Rätte elasid neile mõlemale kuuluvas majas, kuid nende omavaheline suhe oli läbi. Vähemalt naise jaoks, kes oli juba loonud uue suhte Karel Šmutoviga.

Väga keeruline abielu
Kas Raivo Rättet vihastas armukadedus naise pärast või segas teda asjaolu, et naise uus suhe arenes majas, millest pool kuulus talle. Teada on, et Raivo oli väga kuri, kui Karel Palmil külas käis. Räägitakse ka, et Palmi olla mehe armukadedust pigem provotseerinud – näiteks saatnud pildi, kuidas ta koos uue kallimaga vastkeedetud moosi purke külmkappi paigutab.
Paari lähedased on avaldanud arvamust, et kuigi Rättete abielu kestis üle kümne aasta, polnud seal rahulikku aega peaaegu olnudki.
Palmi polnud teadaolevalt paarist ka esimene, kes uue kaaslase leidsid. Kõmmari tuttavad on meediale rääkinud, et 2014. aastal läksid nad lahku ning Raivol oli vahepeal uus elukaaslane. Mõnda aega hiljem aga läksid Rätted uuesti kokku, aga õnne ei toonud see suhe neile ikkagi.
Mehe lähedaste arvates käitus valesti ja oli juhtunus süüdi pigem naine. Naise lähedaste arvates oli vastupidi.

Kõned häirekeskusesse
Tõde omavahelistest suhetest teavad loomulikult ainult asjaosalised ise ning vähemalt üks neist ei saa enam kunagi oma versiooni esitada. Tõsi küll, ei saa välistada, et see õhtu oleks võinud kujuneda ka teisiti – ootamatult koju saabunud Raivo „tervitas” elutoa diivanil maganud Palmit ja Karelit ahjuroobiga.
Palmi põgenes, ise alasti, veri peahaavast voolamas, naabrite juurde politseid kutsuma, Karel sööstis majast välja ilma riiete, telefoni ja autovõtmeteta.
19. juulil 2018 kell 00.08 saab häirekeskus esimese teate, et Rättete juures on abi vaja. „Tulge ruttu, Kivi 3 on mees, ründas mind ahjuroobiga,” hüüdis hüsteeriline naine telefonitorusse.
Kell 00.15 tuleb häirekeskusele järgmine kõne: „Proua on üleni verine, ihualasti jookseb siin!” Seekord on helistajaks naabrinaine, kelle arvates päästjate tulek on juba liiga kaua aega võtnud.
Kell 00.19 saab häirekeskus kolmanda ja viimase kõne. „Inimene jäi auto alla. Liiklusõnnetus,” ütleb vapustatud meeshääl. Karel Šmutov palub ruttu kiirabi ja kinnitab, et kannatanu on teadvusel. Tema jutu taustal käib arusaamatu karjumine. „Mul on pea lõhki,” ütleb Šmutov katkendlikult. „Ta tuli autole ka kallale. Ma ehmatasin.”
Vahepeal hüüab Šmutov kellelegi sündmuskohal „Minge talle palun appi!” ja ütleb häirekeskusele: „Ta lükkas mu autosse ja hakkas läbi akna peksma.”
Raivo Rätte oli jäänud aiaposti ja Šmutovi auto vahele ning saanud rängalt viga. Ta suri haiglas ning prokuratuur on avaldanud arvamust, et tegu oli tahtliku tapmisega.Vaadatud 2913 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ain

Maie siis sünnitas Palmi 53 aastaselt? Tubli, Hillar! Sa peaks ikka sellest ka kirjutama, kuidas nii vanalt Maue sünnitas ja kes on tütre isa.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi