Raplamaa esikaunitari kirgedeks on tantsimine ja loomad

14.04.2019 21:20
Ülo Külm Fotod: A. Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Miss Raplamaad on nüüdseks valitud täpselt kakskümmend viis korda, kuid ettevõtmine pole senini särast grammigi kaotanud, arenedes üha edasi.

Sponsoreidki jagub, kogu missikarneval on põhjalikult ja pisidetailideni paika pandud.
Tänavu valis Raplamaa oma esikaunitari 6. aprillil, võistluse särav lõppvaatus vältas vaheajaga kokku nelja tunni kanti.
"Tänase päeva seisuga on paljude tähtsamate missivõistluste puhul bikiinivoor välja jäetud. Ei peeta enam sobivaks. Ei tea, kuidas Raplas olema saab, kas selline voor ikka toimub?" muretses ette tuttav missinduse spetsialist Raivo.
Kuid ei häda, Raplas seda olulist vooru õnneks siiski ära ei jäetud.

Rapla kui missipealinn
Rapla kui Eesti missipealinn? Kahtlemata. Samaväärset iludusvõistlust kui seal lihtsalt kusagil mujal enam korraldada ei suudeta, või ei peeta vajalikuks.
Rapla Sadolin Spordihoone, kus tihti mängitakse korvpalli, sai igatahes taaskord rahvast pungil täis aetud, hinnanguliselt tuhatkond. Seda hoolimata mitte just odavast sissepääsust - kohapealt ostetuna tuli kakskümmend eurot lauale laduda.
Eraldi laudadega alas, kus kostiks suupisted pluss joogid, tuli platsi eest kuuldavasti välja käia nelikümmend viis eurot.

Žüriis valdavalt naised
Žüriisse kuulus seekord üheksa liiget. Suhteliselt tuntud tegelased, teiste seas laulja Birgit Sarrap ja Riigikogu liige Kalle Palling.
Võiks öelda, et seegi kord hindasid naised naisi, žüriiliikmete hulgas oli vaid mõni mees. Žürii esimees oli, nagu ikka, Väino Sassi.
Õhtut juhtis seekord jutukas-vaimukas moespetsialist Ženja Fokin, kes sai oma ülesandega lausa suurepäraselt hakkama.Talendivoor oma tuntud headuses
Kui me õigesti fikseerisime, oli missikandidaatide vanus väikeses vahemikus, 17 - 21 eluaasta vahel. Seitsmeteistkümneste osakaal kusjuures kolmandik!
"Tase on väga ühtlane. Pooled on väga ilusad. Raske on siit lemmikut välja valida," leidis fotograaf Aivar.
Miss Raplamaa 2019 juhatas traditsiooniliselt sisse kandidaatide ühine tantsunumber.
Efektsele ühistantsule järgnes rohkem kui tunni väldanud, igati tasemel ja varieeruv talendivoor.
Kes esitles end hea jutuga, kes mängis viiulit, kes tantsis, kes laskis vibuga märki, kes tuli välja põneva kitarri-trummi komboga, kes korraldas keemiakatseid jne.
Eranditult kõik tüdrukud olid eelnevalt tublisti vaeva näinud, ülihästi harjutanud.

Naiseilule rõhuv bikiinivoor
Kuumim voor? Oh sa raks! Milline kaasaelamine ja millised ovatsioonid...
"Nüüd läheb saalis kuumaks!" nägigi Fokin asjade käiku täpselt ette.
Bikiinivoor startis ja nagu ikka näitasid kandidaadid end Marc & Andre (Paris) efektsetes ja küllaltki seksikates rannariietes.
Kusjuures seekord sai neidude ilu pikalt nautida, mitme kiirustamata tehtud "ringi" jagu.

Pidulikus õhtukleidivoorus ­valitsesid valged toonid
Viimases voorus tulid kõik üheksa tüdrukut (tavaliselt on neid kümme - kuid üks jäi kolmekuulise ettevalmistuse käigus saadud vigastuse tõttu kahjuks finaalist välja) publiku ette valgetes (pulma)kleitides.
Igaühel tuli seal vastata kahele küsimusele - nii nõuab formaat. Lõbusama päringu tegi konferansjee, nutikust välja uurima loositud žüriiliige.
Küsimusele, millised kolm asja peaks inimene elus ära tegema, vastas näiteks missikandidaat nr. 2, Elizabeth Rajasalu järgnevalt: "Armastama, reisima ning hirmudele vastu astuma!"

Eriauhindu jagati hulgi
Eripreemiaid-kingitusi sadas Miss Raplamaa toetajate poolt finalistidele hulgi, kuigi kokkuvõttes ei kulunud sellele üleandmisprotseduurile lõputult aega nagu eelnevatel aastatel.
Üheks olulisemaks eritiitliks oli ehk Pressimissi tiitel (selle andis välja ajaleht "Raplamaa Sõnumid") – valituks osutus Elizabeth Rajasalu.
Pinge tõusis haripunkti, kui Väino Sassi asus lõpuks väärikalt kolme olulisemat kohta - TOP3 - teatavaks tegema.
II Printsess – 18aastane laulmise ja spordiga tegelev Gerda Sõõrumaa.
I Printsess – 17aastane showtantsu harrastav Age Jürgenson.
Ja kroonitud võitja, üpriski ettearvatult seitsmeteistkümneaastane Anette Tammik. Kes omandas ühtlasi ka Publikumissi tiitli.
Pärast õnnitlusi ja pildistamisi ootas misse spetsiaalne ülesanne  - lahti tuli lõigata suur Miss Raplamaa juubelitort.

Vaadatud 544 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi