Rattapilet on ­Elroni jaoks ­viimane võimalus

18.07.2021 22:30
Hillar Kohv
Kommentaarid
23
Foto:

Kuna meedias on olnud juttu, et Elroni rongiga reisijad on pahased selle üle, et Elron kehtestab rattapileti ehk reisijatel jalgrattaga tuleb maksta ka jalgrattaga sõidu eest.

Samas teatas äsja bussifirma Lux Express, et teeb just jalgrattaga sõitjatele soodustuse, andes võimaluse igale reisijale tasua broneerimiseks kuni viis jalgrattakohta.
Saatsin kohe kirja Elronile, et küsida, miks nad oma reisijad kiusavad rattapiletiga? Mulle vastas AS Eesti Liinirongid infojuht Katrin Seiman: “Rattapileti kehtestamine on meie jaoks nö viimane võimalus. Oleme viimastel aastatel katsetanud erinevaid rasate piiramise viise rongides, aga neil ei ole mõju olnud ja oleme jõudnud sinnani, kus rattaga reisijaid on nii palju, et rattad segavad väga tugevalt teisi reisijaid ning klienditeenindaja tööd.
Meil ei ole midagi jalgrataste transportimise vastu, kui neid on rongides mõistlikul määral. Kahjuks see suveperioodil enam nii ei ole. Lisaksime kindlasti ronge juurde, kui see oleks võimalik. Kahjuks opereerime piiratud rongipargiga, kus kõik rongid on liikluses ja meil ei ole võimalik ronge lisada. Uute rongide hange on välja kuulutatud ja loodame, et uute rongide saabumine 2025. aastal pakub ka rongide ületäituvusele leevendust.
Oleme nii varasemalt kui ka praegu kaalunud ka rattavagunite võimalikkust-vajalikkust. Ühe rattavaguni juurde ostmine rongi koosseisu nõuaks riigilt ca kaks miljon eurot. Ronge kokku on praegu 38.
Paratamatult ei ole Eestis aktiivset rattahooaega üle 5-6 kuu, mis tähendaks nende vagunite mitteotstarbelist kasutamist (usutavasti ajutiste mitte kuigi mugavate istmetega) üle poole aastast.
Rattapiletiga on võimalik suunata inimesi keskkonnasäästlikumalt käituma – need, kellel ei ole vaja ratast tingimata rongi võtta, jätaksid selle edaspidi rongijaama, ning need, kes teisiti tõesti ei saa, saaksid edaspidi mugavama teenuse, sest nende ratta ja nende endi jaoks oleks rongides ruumi rohkem.
Rattapileti hind on 50% tavaklassi tavapielti hinnast. Peagi paneme kodulehele ka hinnakirja välja.”Vaadatud 895 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Pauno

Vuntsidega paks tarakan on jälle kellegi teise loo ümber kirjutanud.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi