Saatus: Vinge vanaisa

02.02.2020 20:00
Marta Roosipuu Illustreeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
3
Foto:

Mõnikord teeb saatus kummalisi keerdkäike ja justkui poleks maailma miljardite seast ­kedagi valida, vaid ­lennutab ikka samad inimesed me teele.

Igor on abielus ja kahe lapse isa, ta lapsed Olesia ja Oleg on juba täisealised ning elavad oma elu, isegi teistes linnades. Suhtlevad isaga ja emaga küll, aga nagu ikka noortel on omad tegemised ja tahtmised, seega need suhtlused on pinnapealsed ja kohati tunduvad külaskäigud ka kohustuslikud.

Keskeakriis
Igor oli Marinaga olnud abielus juba oma kolmkümmend aastat, kui äkki saabus keskeakriis ja mees tahtis nii endale kui maailmale tõestada, et ta on veel piisavalt mees ning hakkas nooremaid naisi vaatama… Loomulikult ei jäänud abikaasal mingil hetkel see enam märkamata ja nad lahutasid, olles mõlemad 56. Marina leidis peagi endast 10aastat noorema mehe ja on vägagi õnnelik. Abiellunud nad veel ei ole. Igor aga jäi üksi elama, tema kaaslaseks said sigaretid, viski ja iga päev uus kaunitar.
Ta harrastas sellist eluviisi koguni viis aastat ja 60nda juubeli lävel tuli isakesele mõistus pähe – ta loobus alkoholist, suitsudest ja naistele ka enam järele ei jooksnud, suunas oma energia nüüd spordirajale.
Äkitselt oli mehest saanud harrastussportlane mitmel ala – ta oli kõva ujuja, isegi taliujuja, tegi rattasporti nii maanteel kui metsarajal ning jooksis. Ta jooksiski oma esimese maratoni 60aastasena. Keskeakriisis mees kruiisis ringi nii et tolm lendas ja ta tundus olevat õnnelik. Suved olid mehel eriti sportlikud, siis harrastas ta oma kolleegidekambaga koos ka jalgpalli. Ühel õhtul läks meeste punt peale oma jalkamängu MMi ülekannet nurgapealsesse baari vaatama ja nii elas Igorgi õlleklaasi taga oma lemmikmängijatele kaasa kuni uksest astus sisse tema – ta oli õrn ja kesksuvele harjumatult portselanvalge nahaga, süsimustade juustega, punaste huultega ja kandis liibuvat minikleiti, mis ei varjanud ühtki tema kumerust. Kamila. Ta tuli koos sõbrannaga baari, et oma 25nda sünnipäeva eelõhtul kohta üle vaadata, aga jäi hoopis meeste mängu vaatama.
Mehed aga ei saanud pilku naistelt ära ja teleekraanil konkureeriv jalgpall ei tundunudki enam parem kui seks. Seega tegi Igor esimese sammu ja otsustas minna sõbrataridega juttu tegema. Tüdrukud aga varjasid hoolega, mis pidu ja kellel tuleb, sest mine tea, muidu on äkki vanapapid homme ka platsis ning pidu rikutud.
Selgus, et tüdrukud on linnas uued ja nad ei osanud paremat peokohta leida.
Igori ja Kamila vahel arenes vestlus väga kiirelt ja kummagi vanust küsimata ning vaatamata ilmselgele vanusevahele oli nende vahel sädet. Vahetati telefoninumbreid ja skype kontakte. Naine saab 25 ja mees juba 63 aastaringi…

Karmid küsimused
Kamila sõbranna oli mehe ja sõbratari vahelist keemiat nähes üllatunud, kohmetu ja peale pidukohast kojuminekut ka üsna ärritunud. ”Mida sa mõtlesid – sa ajad vanamehe pea segi? Milleks sul vaja?” päris sõbranna Kamilalt aru. Naine aga vastu, et mis ta nii vana ikka on, ta ju täis elujõus mees ja vaata kui sportlik ning kena. Mulle meeldib kui juustes on halli. “Kurat, ta juuksed ongi täitsa hallid ja varsti ähvardab kiilaspäisus! Ta sobiks sulle vanaisaks!” ei rahunenud sõbranna maha.
Kamila vaatas sõbrannale otsa ja kergitas kulmu ning kehitas õlgu öeldes, et ja mis siis kui ongi nii nagu sõbranna väidab, et vana hobune tahab ka kaeru ja kui paar korda saab noort ihu tunda, on suhe läbi. “Mine tea, äkki tal ei tõusegi?!” külvas sõbranna taas paanikat ega jätnud Kamila hurjutamist. Naine lõi aga pea selga ja otsustas, et tema elab ise oma elu, öelgu teised, mida tahavad. Pealegi on tänapäeval Viagra juba käsimüügis...
Sünnipäevahommikul tervitas Kamilat teadagi Igori sõnum ja kui mees teada sai, et Kamilal on sünnipäev, saabus ta lillesülemiga. Mehe ja kamila vahel arenes salaja suhe, see oli väga romantiline ja justkui pisut ka paheline ning keelatud.
Nad käisid spaades, nädalalõpureisidel, Kamila oli mehe kõrval spordirajal, neil oli väga lõbus ja tore koos olla ning nad ei märganudki, kuidas sõprusest arenes armastus ning oli ilmselge, et teineteiseta enam elada ei saanud. Kuid, suvi oli läbi saanud ja noorik, kes veel õppis, pidi kolima teise linna. Igoril aga olid tööd ja ärid kõik siin, suvepealinnas, kus Kamilagi oli veetnud oma suve. Mees palus, et noorik jääks, kuid Kamila teadis, et haridustee tuleb lõpuni käia ja misiganes ka ei juhtuks, ta peab alati iseseisvalt hakkama saama. Nii oldigi valmis kaugsuhteks. Kamila ei pabistanud selle pärast üldse, kuid Igor oli natuke närvis. Äkki tuleb mõni noorem ja kobedam mees ning lööb ta kauni noore naise üle. Seda ei saanud juhtuda. Nii leidis Igor aega ja võimalust üha rohkem aega naisega veeta ja üüris pealinnas ka naisele korterit
Pealinnas elasid ka Igori lapsed ja kohe-kohe oli sündimas ka lapselaps. Igori tütar oli juba 30ndates naine ning lapseootel.
Tulevane vanaisa oli õnnest uimane ja leidis, et on isegi hea, kui ta peab oma äridega nüüd pealinna poole kolima. Siis saab ta olla rohkem koos ka oma lapselapsega ja pojaga.Perekondlikud värgid
Pojaga olidki vahepeal suhted katkenud, sest isal ei olnud ju noore naise kõrvalt aega ja poeg rapsis samuti tööd teha ning pere eest hoolitseda ja nii ei saanud nad väga tihti kokku. Igor ei olnud oma lastele ega ka eksnaisele Kamilast iitsatanudki. Kamila polnud ka oma emale uut meest tutvustanud, ta oli emale temast vaid rääkinud, jätnud targu mainimata mehe vanust.
Ema oli Kamila üle tegelikult väga rõõmus, ta polnud juba ammu oma tütart nii säravana näinud. Kamila käis justkui 10cm oleks jalad maast lahti, ta hõljus ja heljus ning oli inspireeritud, aga samas, jätkus noorel naisel ka piisavalt kainet mõistust, et kooli mitte pooleli jätta ja ikka oma elus edasi rühkida. Muidugi oli selleks põhjuseks Igor. Ega meeski ju oodanud, et Kamila tema pärast kooli katki jätaks või tema pärast teise linna koliks. Mees leidis mooduse, kuidas naisele järgneda.
Nad olid tõesti õnnelikud. Ja nüüd mängis saatus veel ühe vingerpussi. Kamila tundis, et tal on kuidagi imelik ja teistmoodi olla, päevi ei ole juba kaks kuud olnud, kuigi see oli normaalne, sest ta võttis beebipille, mis mõjusidki nii, et päevad käivad väga harva ja kaootiliselt ning väga väikese määrimisega. Mees soovitas käia ikka arsti juures ära ja viis ta kliinikusse. Et saaks rutem jutule, pani ta Kamilale aja erakliinikusse. Doktor, selle asemel, et Kamilale mingist kohutavast diagnoosist teataaa, andis hoopis edasi õnnitlussõnad ja ütles, et noor naine on beebiootel. See oli šokk. “Kuidas saab olla võimalik? Ma pole ühtki päeva pillide võtmist vahele jätnud!” ei suutnud naine mõista. Arst selgitas, et ükski asi peale täieliku steriliseerimise ei kaitse 100% ja kinnitas, et Kamila on rase, mis rase. Naine kutsus kabinetti ka Igori ja tema mokk vajus seda uudist kuuldes maani. Samas, mõni minut end kogunud, hüppas mees rõõmust naisele kaela ja hõiskas nii et kliinik kajas: “Me saame lapse!”.
Aga argielu jõudis peagi pärale. Õnneks oli beebi tulekuni veel 8 kuud aega ja selleks ajaks on ka Kamila kooliga ühel pool. Aga mida öelda nende mõlema peredele? Vot, see oli miljonimängu küsimus. Nad ju alles 7 kuud tagasi tutvusid ja kaks kuud on elatud ühe katuse. Pole veel jõudnud oma suhtest teistele teadagi anda.
Igor mõtles, et mis siin ikka enam varjata ja muretseda ning kutsus oma lapsed kokku, pidulikule õhtusöögile, kus ta kavatses pommuudise teatavaks teha – ehk siis seda, et ta saab enam-vähem üheaegselt nii isaks kui vanaisaks.
Kõik oli kena ja tore, kui pere uudist kuulis ja kõik reageerisid sellele ka väga rahulikult. Ainus, kes isa altkulmu põrnitses, oli rase tütar ja ta oli kindel, et talle antakse tema õndsas olekus emotsionaalsed kõikumised andeks ning Olesia tegi suu lahti. “Kuidas sa, isa, kujutad ette, et sa viid oma poja või tütre kooli esimesse klassi?! Kõik arvavad, et sa oled ta vanaisa!” pahvatas ta.
Kamila ja Oleg ning ka Igor olid jahmunud ja vaatasid kõik üksteisele otsa. “Mis siis ikka, las arvavad, keda see huvitab, mis teised arvavad!” pani aga Igor jutule punkti ning nagu igas ilusas muinasjutus, elavad nad tänapäevani õnnelikult koos. Kamila leidis endale mehe, kes on vastutustundlik ja hoiab teda, sest tal on alati hirm, et mõni noorem kangelane tuleb lööb kena naisukese üle. Kamila aga austab meest just seetõttu, et erinevalt noortest on tema vanakese sarved maha joostud ja mängud mängitud, nüüd on aeg pühenduda.

Vaadatud 1539 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
sa

peaksid eutanaasia tegema

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi