Sahin: Hiiumaa metsavarguse taga võivad olla hämarad kokkulepped

24.11.2019 21:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
0
Foto:

Hiiumaal Luidja ja Paope vahel maha raiutud põlismets tekitab hiidlastes ja Hiiumaale kaasa elavates inimestes ridamisi kõhklusi.

Politsei kahtlustab, et Hiiumaal Luidja ja Paope küla vahele jääval alal on võltsitud allkirja alusel raiutud maha enam kui 100 000 euro väärtuses metsa. Kohalik kogukond on juhtunust väga häiritud.
Tänavu sügisel hakati Hiiumaal 94aastase Rootsis elava vanaproua metsas raiuma. Töid jõuti teha mitu nädalat enne, kui tekkis kahtlus, et raieloa aluseks olev volikiri võib olla võltsitud, vahendas "Aktuaalne kaamera".
"Nädala alguses sai politsei teate, et Hiiumaal on omaniku teadmata ja ilmselt allkirja võltsides läbi mitme ettevõtte omandatud välismaal elava 94aastasele naisterahvale kuuluva metsa raieõigus. Oleme alustanud kriminaalmenetluse antud kriminaalasjas võltsimise paragrahviga. Asjaolude selgitamisel täpsustuvad kahtlustused," selgitas Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp.
Kogu lugu on aga täis mitmeid küsitavusi. Näiteks – miks ei peatatud esialgse õiguskaitse korras metsa- ja väljaveomasinaid, isegi kui tegu oli üksnes kahtlustusega? Lühike tööseisak oleks olnud proportsionaalselt märksa väiksem kahju.
Tänapäevane metsavargus, ega ka mitte aus metsatöö pole kindlasti mitte salajane ja vaikne ettevõtmine. Kuidas on võimalik, et riigis, kus maksuamet on arutlenud marjanaiste tulude kontrollimise üle, saab nädalaid teha väga häälekat ja nähtavat suurte masinatega teostatavat raietööd, ilma et keegi sellele tähelepanu pööraks.
Siit tekivadki kahtlused ja kõhklused, kas siseturvalisuse ja keskkonna eest seisvad ametnikud on ränga kuriteo tõesti kogemata maha maganud?Vaadatud 1810 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi