Sahin: Jüri Ratas oli öistes vaidlustes pigem vaikne mees

26.07.2020 21:15
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
3
Foto:

Ligi viis ööpäeva Euroopa Liidu tipp-poliitikuid ärkvel hoidnud läbirääkimised kulgesid sealse kohaliku sahistaja sõnul kohati väsimus­hulluse piiril, kuid siiski ülimalt aktiivselt.

Rahahulk, millest jutt käis, oli lihtsa inimese jaoks ka pigem psühhedeelne – EL pikaajaline eelarve hõlmab triljon eurot ning koroonajärgsesse toetuspaketti eraldati 750 miljardit eurot.
Meie peaministri Jüri Ratase  kohta võivat lausuda mimeid kiidu­sõnu – sedalaadi läbirääkimistel on Ratase arukas hoiak, läbi­mõeldud väljaütlemised ning nähtavalt korralik lastetuba igati omal kohal. Erinevalt valitsus­koalitsioonist, kus Ratas alailma hädas on, saab ta märksa kõrgemates sfäärides oluliselt paremini hakkama.
Jüri Ratas polnud ühe pealt­nägija sõnul kuskil liiga aktiivselt suud pruukinud, kuid tulemus, millega ta maraton­läbirääkimistelt naasis, teeb talle au – Eesti kohustused ja toetused jäid seitsmeks aastaks enam­vähem samasuguseks, nagu nad kogu aeg on olnud. Veidi lihtsamalt väljendudes saame iga panustatud euro vastu 3,5 eurot.
Pärast pikki läbirääkimisi aga algas kiiduvoor, kus iga osaleja hõikas, kui hästi kõik tema ja tema rahva jaoks on. Pisukese irooniaga võiks öelda, et ometi üks koht, kus Angela Merkel, Jüri Ratas ja Victor Orban sama juttu ajavad.Vaadatud 815 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
liberty

Üldiselt on nii, et sellistel kohtumistel käib mäng üle Eesti pea. Vaidlevad jõukamad ja Eestil pole seal midagi kobiseda.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi