Sahin: Kersti Kaljulaidi ähvardab töötupõli

07.02.2021 22:15
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
16
Foto:

President Kaljulaid on võimekas ja võimukas naine, kuid käesolev aasta võib tema jaoks kujuneda küllalt keeruliseks.

Sügisel saab otsa presidendi­põli ning uut head töökohta ­Kersti Kaljulaidil veel silmapiiril pole. Vahepeal terendas seal OECD peasekretäri koht, kuid sellest taandus Kaljulaid ise. President tõi põhjenduseks, et pidanuks OECD-s alustama juba 1. juunil, aga presidendi­töö kestab ­oktoobrini.
Tõsi, asendamatuid inimesi pole. Kui president ei saa ameti­kohustusi täita, võtab need üle Riigikogu spiiker, kelleks praegu on Jüri Ratas, enne aga oli Henn Põlluaas.
Sahistatakse aga, et Kersti ­Kaljulaid ei langetanud otsust suurest armastusest Eesti presidendiks olemise vastu, vaid et OECD jaoks osutus tema kandidatuur liialt nõrgaks.
Mis võimalused presidendil veel on? Hakata mõne erakonna esinumbriks ja linnapea­kandidaadiks? Püüda ­riigikogulaste silmis nii ­populaarne olla, et teiseks ametiajaks Kadrioru lossi tööle jääda? Poliitika on muidugi pöörete ja võimaluste mäng, kuid kumbki neist ei tundu eriti tõenäolisena.Vaadatud 1753 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
valija

https://epl.delfi.ee/artikkel/92377647/peeter-ernits-siim-kallas-nimetas-kaljulaidi-presidendiks-saamist-otsesonu-demokraatia-habiplekiks

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi