Sahin: Keskturg keeratakse tuksi

03.11.2019 23:25
Nelli Teataja
Kommentaarid
1
Foto:

Kui Keskturu uueks omanikuks sai Astri Grupp, hakkasid kohe levima arvamused, et vana traditsiooniline turg kaob Tallinna bussijaama juurest.

Eks andnud selliseks hirmuks alust Balti jaama turuga toimunu. Ka selle omandas Astri Grupp ja pärast seda hakkas juhtuma...
Tallinnas elab sadu inimesi, kes on juba palju aastaid teinud kõik oma põhilised ostud Keskturult. Alates kartulist-kapsast ja lõpetades kodutarvetega, mõne puhul isegi jalatsite-rõivastega. Nende jaoks on esmaoluline hind, mis piirab ostuvõimalusi mujalt. Selliseid inimesi on ja jääb tõenäoliselt aegade lõpuni. Kui turg muutub tavaliseks ostukeskuseks koos vastava hinnatasemega, siis kujutab see tõelist tragöödiat turu igapäevasele klientuurile.
Aga et hinnad pärast omaniku arendusplaanide elluviimist aastal 2023 tõusevad – see on kindel. Just sedasama tõestati Balti jaama turul toimunuga. Oli see enne, mis ta oli, aga veel vähem rahulolu on kuulda pärast ümberehitamist. „See pole liha ega kala”. Ei korralik turg, ega ka mitte kaubanduskeskus. Rääkimata juba hinnanivoost, mis on kosmiliselt kerkinud.
Muidugi võib vastu väita, et selline bardakk, nagu valitses varem Balti jaama turul ja siiani iseloomustab Keskturgu, ei saa lõpmatult kesta. Õigus. Aga korra loomiseks on ka muid võimalusi, kui kõik turud ühesugusteks kaubamajadeks vorpida. Noortel hängijatel ja tšillijatel ning suure rahakotiga ostlejatel on niigi Tallinnas lugematul arvul kohti, kus oma aega ja raha raisata. Õhema rahakotiga inimese jaoks võiks ka midagi alles jääda.
Peale selle on traditsioonilisel turul ka kultuuriloolist väärtust, mida tasub säilitada ja säästlike võtetega kasvatada. Kohalik rahvas arvab, et järjekordse klaasist-betoonist mitmekorruselise ostukeskuse asemel oleks saanud arendada piirkonda ka millegi tõelise turulaadsega, umbes nagu on Nõmme turg. Või vähemalt üks nurgake kujundada selliseks kauplemisalaks.
Balti jaama turu ümberehituse autoriks olid kuuldavasti KOKO Arhitektid. Samad inimesed, kes võitsid Keskturu arendamiseks korraldatud arhitektuurikonkursi. Rahvale anti küll ka võimalus Keskturu projektide üle hääletada, aga see palju ei lugenud, sest populaarsemaks osutunud Kadariku-Tüüri kavandit parimaks ei valitud. Eks seegi näitab, et arhitektid ja arendajad ei tee asju mitte rahva ootuste, vaid muude kaalutluste järgi.Vaadatud 1029 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Kohalik

See on jama jutt, Keskturul on hilpude jalatsite hinnad samad ja kõrgemad kui kaubanduskeskustes, ....toit on ammu juba mitte taluniku vaid mujalt Euroopast ja kvaliteet küsitav, Meeldib vaid nõukogulik räpasus kõikjal kunagistele , see mida ütles Urmas ja mida enam ei tohi öelda! Nii, et buldooserit seltsimehed, buldooserit vaja!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi