Sahin: Kirikul on aeg võlga maksta?

10.02.2019 20:30
Nelli Teataja Foto: ERR
Kommentaarid
5
Foto:

Esmaskordselt taasiseseisvunud Eestis annab kirik valimiste perioodil hinnagu kandideerijatele. Peapiiskop Urmas Viilma särab nn ristiinimese kompassiga, kus annab nõu, keda usklik inimene valida võiks.

Peaministri partei – Keskerakond – on peapiiskopile meelepäraseim. Kas seepärast, et keskerakondlikud õigluse põhimõtted lähevad kokku kristlikega? Või sellepärast, et peaminister Ratas on evangeelset kirikut rahaliselt häbematult lahkelt kohelnud? Tasub vaid meenutada, kui heldelt on jagatud raha kirikute remondiks nii riigi kui ka pealinna tasandil. Ka katuserahadega pole kirikute puhul koonerdatud.
2017. aasta viimasese paari päeva jooksul „poetas” valitsus Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule ja Eesti Apostlikule Õigeusu Kirikule sõja ja okupatsiooni käigus omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohtu heastamiseks kokku üle kaheksa miljoni euro. Kas väärib märkimist, et õigeusul on omad tugevad toetajad Isamaaliidu ridades – ehk just see on sundinud isamaalasi vahel liigagi konservatiivselt hääletama?
Igatahes lõikab peaminister Ratas nüüd oma ususõbralikkuse vilju. Kiriku arvates on ta parim mees jätkama!Vaadatud 1128 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tahaks kirikuõpetajaks

kuid ei saa. Ei ole pede ja pilastamised ajavad oksele. Poiste taguotsad ei meelita. Kuidas neile jumal taevast alla vaatab?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi