Sahin: Kumb on kõvem – Aas või Kõlvart?

27.01.2019 20:20
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

Keskerakonna tipus on alati seisnud üks mees peajagu kõrgemal, seda nii valimistel kui ka muidu. Varem täitis Savisaar selle koha mitmekordselt, nüüd käib Tallinnas aga võistlus juba teine valimiskampaania järjest kõige kõvema mehe tiitlile.

Eelmiste valimiste ajal poolteist aastat tagasi oli praegune linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart veel linnapea Taavi Aasa kabineti liige, aga kogus abilinnapeana siiski kordades rohkem hääli kui ta ülemus. Seekord läheb Kõlvart võitlusse juba selge liidrina, kuid ei saa sugugi kindel olla, et tal oleks eeliseid ka pärast valimisi ametikohtade jagamisel.
Kõlvart on kuulutanud, et eelistab olla täitevvõimu juures. Sellega on ta andnud selge signaali, et võib küsida ükskõik millist ametiposti, sest ta võtab niikuinii Lasnamäelt rekordilise häältekoguse. Pakutakse, et see arv ületab isegi Savisaare tulemust, mis oli neli aastat tagasi 25 000 häält. Kõlvartit ennustatakse tulevaseks haridusministriks, aga on ka väidetud, et oma häältega pretendeerib ta linnapea kohale.
Sel kohal istub aga ees Aas, kes ei tahtvat kandideerimisele vaatamata üldse riigikogusse minna. Et välistada eos oma tooli loovutamine, võttis istuv linnapea erakonna valimisnimekirjas viimase positsiooni ja hakkas meediasse saatma vaikseid signaale Tallinnas jätkamise kohta. Hirmuga valimistel põrumise ees polevat sel tegemist...
Lähiringkondadest tuleb erinevaid vihjeid. Ühtede järgi ei kavatsevat Aas vahetada oma vürstiriiki riigikogu lahja leeme vastu ning ei soovi linnapea silmatorkavast ja hästimakstud ametist loobudes sattuda parlamentäärina avalikkuse huviorbiiti vaid kuludokumentidega. Teised viitavad aga vajadusele tõmmata pidurit "venelaste vandenõule", mis nägevat ette mõlema tähtsa positsiooni hõivamist pealinnas - nii linnapea kui ka linnavolikogu esimehe koht.
Nii et kui Kõlvartil tekibki tänu oma häältele õigustatud nõue linnapea toolile, siis ainuüksi kodurahu huvides ei rebi ta seda Aasa istumise alt. Ainus täitevvõimu-variant tema jaoks jääbki seega valitsuses.Vaadatud 1039 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
vitusilmne kõlvart

on vene agent

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi