Sahin: Lemetti vallandamine oli mitu kuud ooterežiimil

01.12.2019 20:30
Nelli Teataja Foto: Delfi
Kommentaarid
3
Foto:

Maaeluministeeriumi kantslerile Illar Lemettile ei olnud mingi saladus, et teda ootab vallandamine niipea, kui kukub seaduses ettenähtud pooleaastane tähtaeg ministriga koostööks. Linnalegendide järgi lasi ta end intriigidesse kaasa tõmmata ja kukkus enda kaevatud auku.

Intriigimeistreid istus nii Toompea saalis kui ka Laia tänava ministeeriumis. Eesmärgid olid neil erinevad, aga tööriistad enam-vähem samad. Ühed tahtsid maksku mis maksab põhja lasta ministrit, ja et Mart Järvikul oli nii mõnigi puudus, siis polnud see raske. Aga mitte need puudused ei määranud asjade kulgu. Tegelikult oli nii, et kui Järviku asemel oleks olnud keegi teine mees või naine EKREst või ka Keskerakonnast, siis poleks temagi terve nahaga pääsenud.
Püsti pandi taas üks intriig, mille eest aitasid hoolt kanda ministeeriumis juured alla kasvatanud tegelased. Nende asi oli leida küttepuid Järviku grillimiseks, ja vanade kogenud lõkkemeistritena seda nad ka tegid.
See, kuidas mõned juhtivad ajakirjanikud näitavad Reformierakonna poliitikute jälgedes nüüd oma sügavat muret nii senise kantsleri Lemetti kui asekantsler Toomas Kevvai käekäigu pärast, pidavat viitama kabinettidele, kus pidi toimuma grillipeo after party.
Aga nüüd – korralik hüvitussumma, kõht täis ja jõuluks koju. Pole samuti paha!Vaadatud 1165 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
poliitik

https://www.ohtuleht.ee/985361/tehtud-riigisekretar-palus-maaeluministeeriumil-eemaldada-okupatsiooniaegsete-ministrite-portreed

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi