Sahin: Looduskaitsjate hirm – Erki Savisaar viib keskkonnateemad vihma käest räästa alla

21.11.2021 23:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
6
Foto:

Erki Savisaare asumine keskkonna­ministri ametikohale oli teisipäeva õhtuks praktiliselt kindel, sahistatakse Nellile.

Samuti usuvad sahinapallikeste vormijad-veeretajad hästi teadvat, et Tõnis Mölder jäi kimpu pigem oluliste keskkonnateemadega ning asjaliku kliima-alase välissuhtlusega ja küllap sealt võis võrsuda ka mõni pere või tervisega seotud probleem, millele Mölder tagasi astudes nii kenasti viitas.
Erki Savisaar on parteijuht Jüri Ratase jaoks küllalt turvaline valik. Ta on professionaalne, hea jutuga, kiire mõtlemisega, parteile ustav ning ­oskab enamasti õiges kohas nii suu lahti teha kui ka kinni hoida.
Keskkonnaministrile on Eestis aga palju ootusi. Vaja on nii tulihingelist liigirikkuse kaitset kui ka võimekust luua rohepöördele õiguslikud raamid, millega näiteks ettevõtjad oma tegemistes arvestada saaksid. Erki Savisaare kohta öeldakse, et ta vähemalt saavat aru, millest jutt käib. See aga on Eestis ühe poliitiku kohta juba päris kõva sõna.
Alustuseks ja meenutuseks aga tsitaat Erki Savisaarelt, mille too ütles
kliimaneutraalsuse konverentsil, 13. septembril 2019: „Kliimamuutus on suur äri ja me peame mõtlema, kuidas sellest võimalikult palju kasu saada.”Vaadatud 821 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Sampel

Rasvunud silmalaud on märgiks diabeedist ja maksatsürroosist. Elada jäänud max. 10 aastat.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi