Sahin: Mart Helme püüab poliitika abil poega päästa

03.02.2019 18:25
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
23
Foto:

Võimukoridoride rahvuslaste poolelt kostub aeg-ajalt sahistamist, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on suurele liikmelisusele vaatamata siiski perepartei. Liider Mart Helme üritab poliitika abil vee peal hoida poega Martinit, kes on küll suure pere isa, ent äri- ja rahategemisoskusega ülemäära silma ei paista.

Isa ja poeg Helme on kahtlemata tõhus tandem: lisaks poliitikategemisele on nende pere tegev ka kirjastusäris, omades ja juhtides kirjastust Kunst.
Kui poliitika kohta on Helmed väitnud, et lastagu neid vaid valitsusse ja nad alles näitavad, kui heaks elu riigis muutub, siis kirjastusäri puhul saab nende juhtimisstiilist juba väikese ülevaate.
Kesknädalase seisuga oli Kirjastusel Kunst üleval näiteks maksuvõlg summas 387 eurot. Nädal varem oli see summa kahesaja euro jagu kõrgem. Maksuvõlad on ettevõttel vahelduva eduga üleval olnud alates 2017. aasta algusest.
Veidi aega tagasi võis majanduslehtedest lugeda uudist, et Kirjastus Kunst OÜ on kantud riskantsete äride nimistusse.
Inforegister soovitab hoiduda koostööst Kirjastus Kunst OÜ kui koostöövõimetu ettevõttega, kes ignoreerib oma kohustusi ja võlausaldaja püüdlusi kontakti saada. „Võlausaldajatele tekitatud kahju kokku on juba 13540 eurot,” seisab Inforegistris.
Ettevõttel on kümme osanikku. Neist suurim, 36%line osalus on ettevõttes Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna praeguse juhi Mart Helme endisel abikaasal Sirje Helmel. Varasemalt on ettevõtte juhatusse kuulunud nii Mart Helme ise kui ka nende ühine poeg Martin Helme. Viimane päris pikalt – 2010.-2016. aastani ehk otse öeldes poliitikas kanna kinnitamiseni.Vaadatud 3821 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
lisna

Martin pidas kunagi ka mingit söögikohta kuskil seal Vana -Viru Kaelas.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi