Sahin: Martin Helme ja Henn Põlluaasa naine valetavad ja ehivad EKREt võltside sulgedega?

08.09.2019 21:25
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
18
Foto:

EKRE veebilehel väidetakse, et erakond loodi märtsis 2012 kahe sarnase maailmavaatega poliitilise jõu, Eestimaa Rahvaliidu ja Eesti Rahvusliku Liikumise ühinemisel.

Paraku on see väide algusest lõpuni vale. Esiteks, Eesti Rahvusliku Liikumise olid EKRE praegused juhid Martin Helme ja Henn Põlluaas juba enne märtsi 2012 hüljanud. Ning teiseks, mingit ühinemist pole kunagi toimunud.
MTÜ Eesti Rahvuslik Liikumine loodi ja kanti registrisse juunis 2008. Liikumise asutajaiks olid Janne Põlluaas, Kadri Säre ja Martin Helme. Kõik kolm asusid algusest peale ka juhatusse ning kuulusid sinna kuni Eesti Rahvusliku Liikumise kui juriidilise isiku kustutamiseni registrist.
Eesti Rahvuslik Liikumine suutis esitada vaid ühe, 2009. aasta tegevust kajastava aruande. Kusjuures ka see laekus alles augustis 2011 ehk pärast sama aasta märtsis tehtud hoiatusmäärust registrist kustutamiseks. Märtsis 2012 tehti juba teine hoiatusmäärus, millele juhatus enam ei reageerinud. Ehk siis juhatus eesotsas Martin Helmega ütles Eesti Rahvuslikust Liikumisest pigem lahti. Juulis 2013 kustutatigi Eesti Rahvuslik Liikumine äriregistri algatusel, seejuures ilma dokumentide hoidjat määramata.
Muide, Eesti Rahvusliku Liikumise juhatuse liikmetest on end EKRE liikmeks vormistanud vaid Martin Helme (mais 2012). Janne Põlluaas ja Kadri Säre pole aga äriregistri andmeil päevagi EKRE ridadesse kuulunud. Tõsi, juunis 2012 astus EKRE liikmeks Janne abikaasa Henn Põlluaas, kelle Saues asuvasse eramusse oli Eesti Rahvuslik Liikumine registreeritud.Vaadatud 2366 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
juhan

Huvitav, kes seda EKRE mustamise kampaaniat tellib?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi