Sahin: Minister Kaia Iva vihastas sotsiaalametnikud välja

13.05.2018 23:20
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva sõnavõtt teemal „Mis te nälgite, küsige vallast raha”, vihastas välja mitme kohaliku omavalitsuse sotsiaalametnikud.

„See on eluvõõras ja vastutustundetu jutt,” hindab ühe Tallinna lähedal asuva küllalt suure valla sotsiaalnõunik ja põhjendab oma hinnangut: „Vald saab kodanikke aidta, kui pere sissetulek ühe leibkonnaliikme kohta jääb alla teatud piiri. See piir on aga küllalt madal ning pere, kus inimesed tööl käivad, peaks reeglina ise hakkama saama.”
Rohkem näeb sotsiaalnõunik probleeme viletsavõitu majandamisoskuses – ka märksa üle kokkuleppelise vaesusepiiri küündiv sissetulek sulab käes, kui toitu ja sideteenuseid valides mõelda ei osata, on ta kogenud.
Ühe vastselt liitumise tõttu suurenenud Lõuna-Eestis asuva valla juht aga väidab, et Iva jutt riigi suurest toetusest omavalitsustele on paras möga – samal ajal suurendab riik ka kõikvõimalikke nõudeid, millele omavalitsus ja selle hallatavad allasutused (nt koolid ja lasteaiad) vastama peavad, nii et raha kulub paljuski selleks, et „ametnike armee nõudmisi täita,” väljendub vallajuht.
Hooldekodude teema, millest minister Iva sõnavõtt alguse sai, aga veereb endiselt nagu kuum kartul – keegi selle eest täit vastutust ei taha. Klientidele on teenus hingematvalt kallis, töötajad aga elavad madala palga eest peost suhu.Vaadatud 1481 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Huvitav, et see lasteaednik saab kogu aeg ministriks, kuigi jääb samal ajal alati elukaugeks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi