Sahin: Naised haaravad Eestis võimu

15.03.2020 15:30
Nelli Teataja
Kommentaarid
5
Foto:

Uudis, et pärast seitset aastat võõrsil naaseb kodutanumale Julia Laffranque, ei pälvinud üleriigilises meedias just kõige suuremat tähelepanu. Võib-olla seisnes põhjus selles, et rahvusvahelise kuulsusega juristi ja kohtuniku uus töökoht ei ole just kõige seksikam – tavaline halduskolleegiumi liige Eesti riigikohtus.

Aga ei saa välistada ka, et juba mõnda aega levivate linnalegendide tõttu oleks kirjanik Maimu Bergi ja psühhiaater Vaino Vahingu tütrest Juliast vaja rääkida hoopis kaalukamas kontekstis.
Nimelt kuuldub aina sagedamini, et Kersti Kaljulaiule on tekkinud juba kaks väga tõsiselt võetavat rivaali. Ja lisaks sellele, et mõlemad on väga kõrge kraadiga õigusteadlased, on nad ka naised! Need on siis praegune õiguskantsler Ülle Madise ja viimased seitse aastat Euroopa Inimõiguste kohtus töötanud Julia Laffranque. Mõlema käes nähakse tugevaid trumpe, et võtta 2021. aastal Kadriorus presidendiamet Kaljulaiult üle.
Nüüd arutataksegi, kummal oleksid paremad šansid. Kui Madise kerkis võimaliku presidendikandidaadina päevakorda juba enne Kaljulaidu, siis Laffranque oleks n-ö värske nägu. Kui Madise saab tänu oma ametikohale Eesti poliitilist eliiti ja avalikkust süstemaatiliselt töödelda, siis Laffranque'il pole selleks viimasel ajal erilisi hoobasid olnud - kuid see on hoidnud ta ka näiliselt sõltumatuna. Juriidilises maailmas olevat need naised aga ühtviisi kõvad tegijad, mis ei ole küll riigipeaks saamisel vajalik eeltingimus.
Milline see tulemus ka järgmiseks sügiseks ei ole, igatahes on meil riigi kõigi tippkohtade peale võtta tugevad naiskandidaadid. Eesnimetatutele lisaks ju ka veel Kaja Kallas peaministriks.Vaadatud 1162 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
olukord

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/linnar-priimagi-demograafiline-lahendus-n251619

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi