Sahin: Paha veri Brüsseli koridorides

05.08.2018 23:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
1
Foto:

Euroopa Liidu institutsioonide ametnike keelepruuki on juba mõne kuu eest ilmunud sõnapaar “paha veri”.

Brüsseli, Strasbourgi ja Luksemburgi tööjärgsetes õllesaalides kutsutakse sedasi Ida-Euroo­past tulnud vanemapoolseid karjeriste, kes kannavad endaga kaasas kõige ehtsamat nõuka-ametniku mentaliteeti ja bürokratismi.
See tähendab usaldamatust niinimetatud lihtinimese suunas (loe: kontoriametnik peab end ülimuslikuks), absoluutselt kõige kontrollimist ja loomulikult “vana head” kantselei teerulli. Näiteks, nüüd jahib euroliidule 5000 euroga lakki teinud kanafarmerit sellest summast tuhandeid kordi kallim ja aina kasvav kantseleimasin.
Veel mõne aasta eest tundusid uued tegijad idast värskelt agressiivsetena. Tänaseks on lääne-eurooplastest ametivendade silmad avanenud ja ka rumalavõitu väljend “ühest liidust kohe teise liitu, vahet pole!” on saamas oluliselt põhjendatumaks. Kurioosne on seegi, et ülbust, vihaseid audiitoreid, meeletut paberimajandust ja mõttetuid tingimusi viljelevad funktsionäärid on pärit just nendest riikidest, kus usutakse pigem “vana Euroo­pa” kõrkusse.
Kardetakse, et kui seltsimehed idabloki tšinovnikud lähiajal pensionile ei kipu, võib eurobürokraatia aparaat oma raskuse all tõepoolest kokku vajuda, ja veel suurema kolinaga kui eelmises liidus.Vaadatud 1148 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Lech Walesa

Mida halvem, seda parem. Laguneb rutem.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi