Sahin: Petseri kloostris aetakse räiget propagandat

26.08.2018 14:30
Nelli Teataja
Kommentaarid
1
Foto:

Et õigeusu kirik ja Venemaa suur juht omavahel head sõbrad on, pole mingi uudis. Näiteid sellest leiab paljudest sõna- ja vastuvõttudest nii kiriku kui ka riigi poliitilise ladviku poolt. Enamasti ikka „õigete eluväärtuste kaitsmisele” suunatud teemal.

Ent see pole kaugeltki kõik! Venemaa piirialadel, vähemalt Eesti piiri lähedal, teeb kirik ka ülimalt innukat ning üsna vastikut propagandat.
Petseri kloostrit külastanud eestlased sattusid juhuslikult kuulma, mida papp venelastele räägib. Kui tekstis kordusid sõnad Eesti ja piir, astusid eestlased vaikselt lähemale ja kuulatasid, millest jutt käib.
Üllatus oli suur. Preester maalis sõnadega pildi tuhandetest tankitorudest, mis piiri taga Venemaa poole on suunatud. Oma koosa sai ka NATO, mis Eestit vene-vastases ohuõhutamises toetab ning raskerelvastusega varustab.
Oma kodukloostrit tutvustas preester aga Venemaa piirikindlusena nii läbi ajaloo kui ka tänapäeval. Et põhimõtteliselt just Petseri klooster ongi see, mis Venemaad eestlaste ja liitlasvägede eest kaitsta suudab...
Ja vene kuulajad muudkui noogutasid ja ahhetasid... Ilmselt olid need tulnud kusagilt kaugemalt, sise-Venemaalt. Eestlastest pealtkuuljatel jäi vaid pärast omavahel arutada, et nüüd lähevad nad koju ja jutustavad sõpradele-sugulastele, milliste ohtude lähedal nad Petseris olles viibisid. Küllap teevad kloostrile annetusegi – piirikindlust tuleb ju toetada.Vaadatud 1269 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tibu

järjekordne hea näide sellest,et meile (Eestile ja eestlastele) ei ole vaja vähemasti siia mitte mingeid võõra usu kantse ja nede kandjaid(kirikutegelasi)... ja miks selle preestri juttu siis keegi (telefoniga näiteks) ei lindistanud ning teda laimamise eest kohtusse ei kaevanud??

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi