Sahin: Põllumehed on EKRE kavandatava seadus­­­­eelnõu pärast paanikas

18.04.2021 23:25
Nelli Teataja Foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
18
Foto:

Toompea pikkadest koridoridest on ­keset kiireid kevadaskeldusi jõudnud põllu­meesteni muret tekitavaid signaale.

Nimelt ei rauge EKRE juhtkonna püüdlus võõrtööjõud Eestist eemal hoida. Kavandavatas seaduses on sahistajate sõnul sees punkt, kus võõrsilt palgatule tuleks hakata maksma kahekordset Eesti keskmist.
See tähendaks, et Ukrainast tulnud lüpsjale või maasikakorjajale tuleks maksta bruto­palgana üle 2800 euro. Selliseid töökohti põllumajanduses aga praktiliselt pole – isegi juhid ja omanikud ei saa reeglina sellist palka, sest põllumajanduslik tootmine ei too Eestis nii palju raha sisse.
Tõsi küll, Eestis on hinnanguliselt 70 000 töötut, kuid kui nad senimaani pole oma sisemist lüpsjat või karjakut üles leidnud, ei aita siin kaasa ka kõnealune uus seadus. Iga farm võtaks meeleldi tööle kohaliku inimese ning lisaks tuhande euro ligi küündivale brutopalgale pakuks kohe ka korterit, ­mõnes farmis lausa maja koos aiamaaga.
Meie töötu ütleb seepeale näiteks, et maale ei taha ja suured loomad tekitavad hirmu. Kui aga kohalik ei tule ning võõra palkamist takistab seadus, siis mis saab edasi? Maasikad mädanevad põllul, aga lehmad? Need ju surevad välja, kui lüpsjat pole.
Nii jääb põllumeestel loota looja vaid koalitsiooni peale – et ehk ei lähe uus seadus läbi ning ehk ei mängita EKRE-le seda mingi muu kokkuleppe eest kätte.Vaadatud 1486 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
hobuse nikkuja

mis meelel,see keelel.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi