Sahin: Presidendi maine variseb

26.05.2019 20:30
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
21
Foto:

Kuivastu praamil president Kersti Kaljulaidi kohates teda üheks tavaliseks Orissaare seeneliseks pidada on täitsa kõrge hinnang, arvestades talle poliitseltskonnas ja sotsiaalmeedias pandavaid koolipoisi-hindeid.

Seejuures ei arvustatagi tema riietust, millega ta on suutnud rabada rahvast kodukamaral isegi vähem kui lõunameremaade võimukoridorides.
Juba pikemat aega pole midagi teada presidendi populaarsusreitingust. Arvatakse, et selle uurimisega kästi teha lõpp just totaalse madalseisu pärast. Kadrioru perenaise maine võis algusest peale üsna kehv välja paista, arvestades tundmatu tegelase riigipeaks panemise viisi. Ja kui vahepeal isegi õnnestus mõne etteastega positsioone tugevdada, varises kaardimaja järgmise sammuga jälle kokku. Narvas võidetud südamed läksid samal ajal kaduma Tallinnas, ja kui suvel õnnestubki Räpinas populaarsust tõsta, siis pole kindel, et sama palju ei kahane see Kuressaares.
Leviva arvamuse järgi paneb oma mainele päris pomme alla aga president ise. Viimati kritiseerides meedias sedasama valitsust, kelle ta ise veidi varem ametisse nimetas ja kellele käskis töörahu anda. Kui avalik kriitika pidi jäljendama Lennart Meri omaaegset tegutsemist, siis tulemus erines tublisti, nagu ka osaks saanud etteheited kahepalgelisuses.
Enne seda oli masside pahameele põhjustanud väljakutsuv etteaste riigikogus, kus ta oli presidendiametisse pandud. Reaktsiooni ei pidanud ootama isegi minuteid, riigikogu näitas oma suhtumist samadel hetkedel, mil president tõusis lahkumiseks ja mil naasis oma kohale. Kui varem on alati mistahes auditoorium kui üks mees tõusnud püsti riigipea saabumisel ja lahkumisel, siis nüüd seda ei juhtunud. Ja selles pretsedendis nähakse suurimat mainekahju mitte president Kersti Kaljulaidile, vaid riigi võimutippu esindavale presidendi institutsioonile. Seepärast on juba nii mõnigi tõtanud arvama, et siit sai alguse lagunemine, mis viib mõne aja pärast selle ametikoha kaotamiseni.Vaadatud 2703 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Lemmikud

Mida te ülesköetud naised või mehed siin halisete?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi