Sahin: Simson Brüsselisse ja EKREle kinga?

14.04.2019 21:25
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
5
Foto:

Kuigi valitsuskoalitsioon Keskerakonnast, EKREst ja Isamaast pole veel ametlikult sündinudki, ennustatakse juba, kui kauaks see püsima võib jääda. Pakutud on nii sadat päeva kui ka aasta lõppu.

Meediamogulist arvamusliider Hans H. Luik ennustas mõni päev tagasi teleekraanil, et esimese saja, suht vaikse päeva järel hakkavad võimupartnerid üksteise kallal hambaid teritama. Omavahelise konkureerimise finaal on teadagi koalitsiooni surm. Nii pakkuski häära Luik, et Reformierakonnal ei tule võimule pääsemist kaua oodata.
Samasugust juttu kostub ka Jüri Ratase juhtimisel kokkupandud koalitsiooni juhtpartei ridadest. Põhjuseks peamiselt järeleandmised partneritele ministriportfellide jagamisel, aga ka oma lähikonna eelistamine teenekamatele parteikaaslastele.
Keskerakonnas on varemgi leidunud rahulolematuid, kelle arvates jõuab mõni uustulnuk liiga kiirelt tippu või koguni teenimatult valitsusse. Selliseid arvamusi kõlas näiteks Ratase valitsuse ministri Janek Mäggi aadressil ning nüüd tema noore kabinetiülema Tanel Kiige kohta. Veel enam häirib staažikaid keskikaid Kadri Simsoni võimukas domineerimine erakonnas.
Kuuldavalt olevat Ratas juba mitu aastat Simsoni pantvang tänu erakonna juhiks ja peaministriks saamise eest. Ministrikoha järel on nüüd Simsoni soov saada oma CVsse ka eurovoliniku tiitel. See olnud ka peamisi põhjusi, miks ei saanud valitsuse moodustamist jätta Reformierakonnale - sest siis oleks Brüsselis jätkanud veel ühe 5aastase perioodi Andrus Ansip.
Kui kolmikliit saab ametlikult loodud ja Kadri Simson Brüsselisse ära saadetud, on ka 100päevane rahuaeg mööda saanud. Niikuinii on selleks ajaks ka kõige sinisilmsematel juba EKRE maavillasest poliitikast villand saanud ja Kesk võibki rahulikult hakata oravatega läbirääkimisi pidama.Vaadatud 2404 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Inetu lugu

Selline on reformierakonna soov ehk ka Hans H Luik soov. Mina pole öelnud, et Hans H Luik on reformar.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi