Sahin: Sügis käes, oravad tassivad pähkleid pessa

18.09.2022 19:15
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
13
Foto:

Riigiladvikus toimuv rolli- ja toolimäng näeb välja nii, nagu poleks ei Eestil ega maailmal ainsatki suuremat probleemi peale osade inimeste hea sissetuleku kindlustamise. Selleks on vaja leida „õiged” töökohad ning sättida sinna omad inimesed.

Üks selliseid on näiteks Euroopa Kontrollikoda – kõrgepalgaline audiitoritöö, kust Kersti Kaljulaid omal ajal otse presidenditoolile kõndis.
Tema järel suunati – märkimisväärset lobitööd tehes – sellele positsioonile Juhan Parts. Tark mees küll, aga Luksemburgist on kostunud sahinaid, et eelkäija kingad olid Partsi jaoks küll kaugelt liiga suured.
Eesti järgmiseks katsetuseks Euroopa Kontrollikotta on praegune rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus. Rahandusministeeriumi sai tegus daam umbes samal ajal nagu esiklapse ning tähtis riigiamet polnud sealsete sosistajate sõnul teps mitte korras. Nimelt ajanud eelmine rahandusminister Martin Helme meelsamini kõikvõimalikke muid, erakonna ja perega seotud asju, selmet riigi küllalt pingul rahandus­ohjadest kinni hoida. Pent-Rosimannus öeldakse olevat... mitte väga palju parem. Mida daam ­Euroopa Liidu ühes tähtsamas institutsioonis enam kui 23 000 eurose palga õigustamiseks teha oskaks? Sellele küsimusele reageeritakse vaid silmi pööritades.
Ent jätkem daam rahule ja vaadakem mees-oravate poole. Suure hurraaga eraettevõtlusse liikunud ekspeaminister Taavi Rõivase karjäär isesõitvaid autosid arendavas ja suuresti Väino Kaldojale kuuluvas Auve-Techis on olnud vaiksevõitu. Peale mineku fakti ei midagi sisulist. Kuni tuli uudis, et Taavi Rõivasest saab ­PERHi nõukogu esimees. Põhja-Eesti suurim haiglakompleks maksab nõukogu juhile palka 480 eurot kuus ning nõukogus allub Taavi Rõivasele muuhulgas ka Tallinna meer Mihhail Kõlvart.Vaadatud 777 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Orella Poolorav

Rosimanna ja Vassiljeff of raha kõrvaldamise superkujud. Läbinus vana vuntsi kooli. Samuti oskavad hiilgavalt jälgi peita.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi