Sahin: Tiit Madissoni surm tekitab rahvuslastes küsimusi

04.07.2021 22:15
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
9
Foto:

Hiljuti lahkus üks omaaegse vabadusvõitluse tuntumaid mehi – kunagine poliitvang Tiit Madisson. Elukutseline dissident suutis riius olla mistahes riigikorra või valitsusega, kuid kogus enese ümber alati mõttekaaslasi.

Tiit Madisson oskas kahelda ja küsida – ükski tõde polnud tema jaoks tõde sellepärast, et mõni võimuesindaja seda öelnud oleks.
Nüüd aga saadavad kahtlejate pilgud tema enese lahkumist ja ärasaatmist ning mitmed rahvuslikult meelestatud tuntud inimesed sahistavad, et päris puhas see asi ei olevat ning et üht koma teist jäetakse rääkimata. Eriti vähe meeldib neile sahistajatele plaan urnimatusest, sest suurt meest, kes Hirvepargis oma kõnedega rahvast vabadusvõitlusele julgustas, tuleks nende hinnangul ikkagi ära saata nii, et saadetavaga saab isiklikult jumalaga jätta.
Kahtuluste hulk ulatub sinnamaani, et kas 71aastane Tiit Madisson ikka tegelikult üldse ongi surnud.
Kogu lugupidamise juures lahkunu vastu ei saa Nelli jätta mõtlemata võimalusele, et vanast vastupanuvõitlejast võib niimoodi saada Eesti Elvis, kellest aeg-ajalt sosistatakse, et teda olla siin ja seal elavana nähtud.Vaadatud 1781 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Rein Mark

Kahtlustuse pinnal võib pigem väita,et haiglasse sattudes osutus heaks võimaluseks tülikast dissidendist vabaneda.Ajaloost taolisi näiteid küllaga.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi