Sahin: Tippametnikud veeretavad põgenikekriisi teemat nagu kuuma kartulit

06.11.2022 23:15
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
7
Foto:

Ukrainas peetava sõja venimine tähendab kannatusi ja meie mõistes ebanormaalset elu miljonitele inimestele.

Lähenev talv muudab olukorra raskemaks. Paljud neist, kes on suvel Ukraina mahalõhutud linnade keldrites-varemetes välipliidil leent keetes hinges püsinud, jäävad nüüd tõsiselt hätta. Seal neid aidata on veelgi keerulisem kui neid sealt ära aidata.
Aga kus see „ära” on? Ilmselgelt Euroopas. Inimesi evakueerida on keeruline, aga mitte liiga. Bussifirmad on hea meelega riiklike tellimuste käsutuses.
Mis saab edasi? Eestis on Ukraina sõjapõgenikega tegelemine veerenud kuuma kartulina sotsiaalsfääri ja sisejulgeoleku vahel. Sotsiaalkindlustusamet on teisi ametkondi ja vabatahtlikke kaasates teinud nii võimsat tööd, et kardetud sotsiaalprobleemid on jäänud olemata. Tõsi küll, see tempo ja pingutus on tähendanud muuhulgas ka seda, et paljud varem rohkem tähelepanu saanud siinsed probleemid on hetkel vähemtähtsateks kuulutatud, kuid need pole vähem tähtsad neile, kes abi vajavad.
See, et põgenike aitamine on maratoniala, mitte sprint, oli selge algusest peale. Nüüd arutletakse ministeeriumite koridorides, et maratone tuleb vist üksteise otsa mitu tükki joosta. Sotsiaalminister Signe Riisalo on otsesõnu tunnistanud, et olukord on ettearvamatu, kuid teistes ministeeriumites räägitakse sellest isegi veel intensiivsemalt, ehkki rohkem salamisi.Vaadatud 563 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Naima Nässik

Saaremaal on seakatk ja seaklamiidia.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi