Sahin: Vene flirt valimistel

27.01.2019 20:35
Nelli Teataja
Kommentaarid
3
Foto:

Eesti elu kulgeb veel viis nädalat vähem või rohkem valimispalaganina. Samuti selle teemaliste uudiste lainel. Nädala algul said kandidaadid registreeritud ja rahval oli jälle asja arutada - kes millisesse erakonda sel korral koha leidnud ja kui kõrge koha eest nimekirjas on oma hinge müünud.

Muidugi on suur osa kandideerijatest ikka oma vana partei hingekirjas. Ka mõne erakonna hoiakud ja eelistused on endiseks jäänud. Mis pole iseenesest sugugi paha, küll aga võib-olla igav. Seda huvitavam on uute tulijate kohta avastusi teha.
Näiteks Eesti 200, mis tõusis suurele pildile kui eestlaste ja muulaste võrdsete võimaluste eest seisja. Kuidas see nende kandidaatide koosluses kajastub? Tuleb tunnistada, et sõnad ja teod ei ole eriti kooskõlas. Kokku leiab 125 nime hulgast ainult 20 niisugust, mis viitavad vene päritolule. Ja needki asuvad peamiselt nimekirja teises pooles. Kui mitte arvestada neid "poluvernikuid", kelle soontes võib ka varjatud vene verd voolata.
Lausa tõupuhtuse tipuna paistab EKRE, kus ei lastud kandideerima ühtki vene päritolule viitava nimega inimest. Vähemalt puru silma ajamises seda parteid siis süüdistada ei saa. Nagu ka mitte tolerantsuses, mistõttu Eesti elanikest suurele osale peaks nende võimule pääs päris hirmuäratav paistma.
Keskerakond pole oma vene-lembust kunagi varjanud ega tee seda ka nüüd. Aususe eest 10 punkti! Kokku jääb nende valimisnimekirjas silma kõige rohkem vene nimedega kandidaate - 30 ehk ligi veerand. Esikümnes on lausa kolm sellist nime, ligi pooled paiknevad aga viimases kolmandikus.
Sotsid, kes juba oma esimehe tõttu ei saa vene teemast üle ega ümber ja sellega aeg-ajalt ka flirdivad, on oma kandidaatideks seadnud siiski Keskerakonnast poole vähem venelasi.
Hoopis tühine on see arv aga Reformierakonnas. Õieti ei leiagi nende valimisnimekirjast nii-öelda tõupuhta venelase nime. Kolmandal kohal seisab küll isa poolt vene verd Kristina Šmigun-Vähi, ja sarnaseid nimesid on veel ainult viis. Väiksemate erakondade kandidaatidest pole üldse põhjust rääkida.



Vaadatud 1032 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
hugo

saksa aja parunite "esimese öö õigusest" olete ikka kuulnud või? mis tõupuhtusest te räägite :)

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi