Sahin: Venemaa valmistub Eestit ründama analoogtelesignaaliga

20.10.2019 21:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
5
Foto:

Nii mõnigi Nelli lugeja mäletab veel, kuidas siinse liiduvabariigi rahvas sattus 80ndatel aastatel Soome televisiooni lummusesse. ETV vaatamine tundus vaba maailma teleprogrammi ja kirevate reklaamide kõrval nagu värvi kuivamise jõllitamine.

Hiljem saime teada, et tegemist oli CIA eriprojektiga. Soome pinnale ehitati võimsad saatjad, mis olid suunatud otse Nõukogude Eestile. Kommarid kiristasid hambaid ja üritasid signaale segada, kuid sellest ei tulnud midagi välja, eesti inimesed olid nutikad ning usinamad teenisid “soome plokkide” müügi ja paigaldamisega kenakese kopika. Keda asi lähemalt huvitab, see vaadaku Kilmi ja Aarmaa dokfilmi “Disko ja Tuumasõda”.
Nüüd aga tuleme tänapäeva. Teadupärast on ajalool riukalik omadus farsina korduda. Nelli sai usaldusväärsetest allikatest infot, et Vene föderatsioon kavatseb Ida-Virumaaga teha sama, mida CIA omal ajal Põhja-Eestiga.
Eesti peale suunatakse võimsad saatjad, mille eesmärgiks on inimestele, eelkõige Ida-Virumaal, kõik vene telekanalid tasuta koju kätte tuua. Pilt pole küll HD, aga hind paneb asja paika, sest maksma ei pea midagi. Nellile sahistati, et see lüke teeb murelikuks nii siinseid reklaamiärimehi kui ka kaabeltelevisiooni teenusepakkujaid. Elab ju Ida-Virumaal tervelt 10% eesti elanikkonnast.
Kindlasti on sellel lükkel ka strateegiline eesmärk. Sõjalise konflikti korral ja eriti konflikti alguses, hakkavad siinsed elanikud infot saama peamiselt raadiost. Asi selles, et majadel lihtsalt pole enam analoog-telesignaali vastuvõtmiseks vajaminevaid antenne. Ida-Virukad aga saavad ka pildi. Häda on selles, et pilt tuleb valelt poolelt, on professionaalne ja intensiivne.Vaadatud 1862 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Rasmusele.

Miks sa räägid asjadest mida sa ei tea. Soome vaatamist segati ja isegi väga.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi