Sahin: Yana Toomi ja Edgar Savisaare sõprus vussis

03.03.2019 22:20
Nelli Teataja Foto: Delfi
Kommentaarid
4
Foto:

Kui Edgar Savisaar Keskerakonda juhtis, oli Yana Toom üks tema lähemaid poliitilisi tugesid ja nõuandjaid.

See liit kestis palju aastaid ja tõi hulganisti hääli, peamiselt Keskerakonna poolt hääletanud venelastelt. Tallinnas – eriti Lasnamäel! – ja Ida-Eestis olid nii Savisaar kui ka Yana Toom äärmiselt populaarsed tegelased.
Kui Edgar eelmistel kohalike omavalitsuste valimistel oma valimisliidu lõi, oli Yana Toomil küllalt raske otsustada, kas jätkata koos lemmikerakonna või lemmikpoliitikuga. Pärast pikka ning ajakirjanike poolt ülipõhjalikult kajastatud mõtlemisprotsessi valis Yana Toom siiski Jüri Ratase Keskerakonna. Pannes sellega uue parteijuhi sahistajate hinnangul mõnevõrra keerulisse olukorda, sest lause stiilis „Kui lähen, võtan oma valijad kaasa!” kõlvanud kasutamiseks väga mitmes olukorras.
Nüüd kanti Edgar Savisaarele ette, et Yana Toom öelnud Narvas valijatega kohtudes tema kohta pahasti – et isegi Savisaar ei suutnud Keskerakonda lõhkuda.
Kibestunud Edgar riputas oma pahameele sotsiaalmeediasse: „Jana Toom andis eile Narvas pressikonverentsi, kus ka minust juttu tegi. Tema sõnade järgi Savisaar ei olevat suutnud Keskerakonda lammutada ja ei suudetavat seda nüüd ka Narvas. Pean ütlema, et kui ma oleksin tahtnud Keskerakonda lõhkuda, siis oleksin seda ka teinud. Paraku ei olnud mul sellist eesmärki. Võib olla tegin valesti. Nüüd vähemalt tean Jana Toomi suhtumist, millest on kahju.”
Tõsi küll, Yana Toom pole süüdistusega üldse nõus ning kirjutab vastuseks: „Hea Edgar! Ma suhtun Sinusse ülima lugupidamisega ja olen Sulle ka tänulik, ja selleks on miljon pōhjust. Olgu mis oli, aga nii jääb. Mida ma intervjuus ütlesin, oli see, et keegi Voronov millegi pärast arvab, et on Savisaarest kõvem ja see on lihtsalt naljakas. Kõik muud tähendused, mida annab sinna juurde pookida, ei puutu asjasse. Ikka parimatega. Yana.”
Kas sellest aga kauase sõpruse päästmiseks piisab, on enam kui kahtlane, sest Edgar Savisaare pahameel olla teadjate sõnul pikk ja põhjalik.Vaadatud 1825 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Saatan

Neil inimestel peaks häbi siin Eestimaal elada sest me oleme nagu sipelgapesa et voorad ei saaks sisse tungida sest seal on koik kohe kaitsel oma kodu eest

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi