Sahn: Savisaare kohtuotsus õhutab linnalegende

10.06.2018 23:15
Nelli Teataja Foto: Delfi
Kommentaarid
0
Foto:

Nagu Nelli hiljuti sahistas, kulus Edgar Savisaarel tervelt kolm kuud, et ära tõestada ühe jala puudumist. Lõpuks tal siiski õnnestus tõend saada. Kuid kohtule oma haiguste tõestamiseks kulus märksa kauem aega. Lõpuks jäi kohus siiski uskuma, et Savisaare tervis on nii kehv, et võib protsessi käigus lõplikult üles öelda.

Ent niipea, kui kohus oli otsustanud Savisaarega protsessimise lõpetada, läksid liikvele linnalegendid. Tegelikult sahistati juba ammugi, et prokuratuuri süüdistus paistab seisvat nii pehmetel savijalgadel, et tegelikult päästaks süüdistajaid häbisse jäämisest vaid see, kui Savisaare tervis üles ütleb ja sellega ka kohtuprotsess sunnitud lõpu leiab. Nüüd siis midagi ligilähedast juhtuski. Ainult selle vahega, et kohus otsustas ennetada Savisaare letaalset lõppu.
Kohe olid osatajad platsis: näe, mitte ainult Edgar, vaid ka proks pääses puhtalt. Teised imestasid, kuidas ihuarst Põdderil õnnestus Savisaart nii haigena esitleda, et kohus ära hirmutada. Paljud nägid juba vaimusilmas veteranpoliitiku jõulist märtrina tagasitulekut kevadistel parlamendivalimistel. Mõned ilkusid selle üle, kas Hundisilmalt kaasa viidud kotitäis raha ikka on veel alles, et nüüd Savisaarele tagasi anda.
Summa ei ole väike, üle 200 000 euro. Kui peab paika Savisaare varasem väide, et raha sokutas Hundisilmale seal läbiotsimist teinud kapo, siis oleks selle "tagastamine" talle suur hõlptulu ja vedamine. Abiks igal juhul, sest varematel aegadel laia stiili viljelenud Savisaarel olevat rahakraanid võrdlemisi kuivaks jäänud. Kui advokaadi esimene avaldus pärast kohtuotsuse kuulutamist oli nõuda seda raha tagasi, siis andis see vaid hoogu kuuldustele, et kaitsealune on talle võlgu.Vaadatud 866 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi