Selgeltnägija soovitab valmistuda hullemaks

17.05.2020 21:20
Hillar Kohv Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
27
Foto:

Tuleproovis tuntust kogunud Geit Eero suunas oma läbitungiva pilgu eriolukorrale ja koroonaviirusele ning näeb ees väga segaseid aegu.

Kuidas sulle selgeltnägijana tundub, kas eriolukord kestab ka suvel või saame vahepeal elada normaalset elu?
Küsimus on selles, mida me peame normaalsuseks. Elu, mida seni oleme elanud, täpselt samal kujul ei taastu. Maailm muutub ja inimestena peame ka ise muutuma – ei ole mõtet vastu voolu ujuda. Muutus on alati võimalus asjade muutmiseks, see on sinu enda valik – paremaks või kehvemaks. Kuid prognoosin, hetke olukorraga võrreldes tuleb suvi rahulikum. Piirangud kaovad ja elu näiks justkui normaalne, kuid teadmatus tuleviku suhtes pesitseb inimeste teadvustes edasi.

Kas tõesti on tulemas veel uus ja hullem viirus?
Ajaloost on näha, et sellises mastaabis maailma muutused käivad lainetena. Nagu oli Hispaania gripi ajal 1918-1920, esimene laine oli leebe, teine aga tegi puhta töö. SARS-CoV-2 ei ole hooajaline viirus, ta levib ta nii soojas kui külmas. Kahtlustan, et kardetakse sügise saabudes inimeste immuunsuse vähenemist ja hakatakse rohkem umbsetes ruumides aega veetma, luues sedasi soodsa pinnase viiruse levikuks. Õigem on valmistuda hullemaks – kui olukord tuleb kergem, saab sellest rõõmu tunda. Nagu tänane seis, valmistuti kõige hullemaks ja tänu sellele läks Eestil päris hästi.
Mõistlik on võtta hetkelist olukorda kui treeningut, et oleksime valmis olukorraks, kui peaks saabuma kiirelt tappev viirus. Meil kõigil, nii indiviidil, ettevõtetel kui ka riigil, on selle viiruse tekitatud probleemist palju õppida.
Tajude järgi ütleks, et sügis tuleb keeruline, väga palju erinevaid sündmusi hakkab juhtuma ühel ja samal ajaperioodil. Väga segane aeg on tulemas, majandus laguneb, inimesed on ärevad ja võib juhtuda, et maailmas toimuvad ka uued relvastatud konfliktid. Tulevikku vaadates soovitan igaühel selgeks teha oma isiklikud prioriteedid ja tõekspidamised. Vaata üle enda vundament, siis tead keerulisel ja raskel ajal kellele ja millele toetuda.

Kas Euroopa Liit jääb püsima?
Euroopa Liit ei ole igavene, tuhande aasta pärast ei tea enamik inimesi selle olemasolust. Kuid lähitulevikus on näha, et liit jääb järgnevaks viieks aastaks kindlasti alles, kuid ta roll hakkab muutuma.Kust ja millest koroonaviirus alguse sai ning kas seda varjati meie eest pikemat aega?
Viiruse algupärane tekkimine oli looduslik. Hetkel kahtlustan, et ta on inimeste seas juba mõnda aega levinud, kuid mingil põhjusel viirus muteerus ja hakkas probleeme tekitama. Samas näen vaimset pilti, kus ta on katseklaasis ja vahetab omanikku.

Kas koroonaviiruse vastu leidub ka looduses mõni ravimtaim?
Viirused ja gripid vajavad pinnast, milles kasvada. Pinnas on inimese organism ja selle eest tuleb hoolitseda. Ehk siis, kui sinu keha on sinu kindlus, siis hoolitse selle eest, et müürid oleksid terved ja kõrged. Võib-olla lihtsaim viis enda tervise parandamiseks on tervislik toitumine. Minu nägemuse tervislikust toitumisest on ise selle toorainest valmistamine.
Ehk siis, mida lühem on toidu teekond kasvamisest sinu kõhtu, seda parem. Ise kasvatatud kartuli teekond sinu kõhtu on palju lühem kui kiirtoidu kohast ostetud friikartulil. Mida vähem on toiduga mässatud, seda tervislikum. Proovi vähendada enda toidu teekonda, tee nii palju ise kui võimalik. Kahjuks ei tea ma ühtegi taime või loodusravi, mis tapaks koroonaviiruse.

Kas see on välistatud, et välismaised köögiviljad ja puuviljad pole kurja viirusega nakatatud?
On üpris täpselt teada viiruse eluspüsimise aeg, erinevatel pindadel. Tänu sellele teadmisele saab arvata, et ohtu ei ole. Imporditud toidu teekond on ajaliselt piisavalt pikk – kui ta oleks nakatunud, sureks viirus teekonnal.

Vaadatud 6423 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Lugupeetud Doktor!

Olete oodatud Hillari kohvikusse,et kohvi ja persenussi saada!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi