Sensitiiv Maria Katariina tervendab depressioonist: tähtsaim on inimeste jaoks olemas olla

12.07.2018 21:30
Kaire Kenk Jokinen
Kommentaarid
1
Foto:

"Kui inimeses on kõige väiksemgi lootusekübe veel alles ja ta usub,  võib ­terveks saada, siis saame koos depressioonist võitu,” kinnitab sensitiiv Maria Katariina Kuusing."Ehkki ka täiesti lootusetus ­seisundis on minu poole pöördutud."

Kuidas vabaneda depressioonist, masendusest, kurbusehoogudest ja pidevast meeleolu ja enesetunde kõikumistest kui psühholoog soovitab vaid – "Tee endaga tööd!" Mis tööd endaga tegema peaks ja miks on Eestis depressiivseid inimesi nii palju?
"Mul pole sellele küsimusele ühte kindlat vastust, erinevaid mõjureid on nii palju. Vaimse maailma inimesed räägivad, et meie maa energeetiline tase on madal, siin on tundlikel inimestel raske elada. Tüdimus ja tunne, et kõik seisab, tikub kergesti kallale. Selline madalseis on tekkinud ajaloolistel põhjustel ja see mõjutab väga palju meie psühholoogiat. Ka praegu. Mineviku energeetikad mõjutavad meid alateadlikult. Igas suguvõsas on vanemaid inimesi olnud sõdades, kogenud sõja-aastate koledusi- kõik nende läbielamised mõjutavad meid praeguses energeetilises hetkes. Ja mitte ainult sõja-aastad. Kui palju on minu juurde tulnud keskealisi, kelle hingevaevad on pärit lapsepõlvest. Aina käsud ja keelud, mitte millegagi ei tohtinud teistest erineda. Kui palju on meil perekondi, kus lapsi pole kunagi isegi kiidetud, kallistamisest rääkimata," ütleb Maria.
Eesti ühiskonna korraldus soosib tema sõnul orjandusliku mõttelaadiga, allasurutud, ebakindlaid isiksusi, kes kasvavad maailmas, kus kriitika ja hirmuvalitsus kujundavad inimese psühholoogia. "Juba maast madalast algab inimese vormimine kellekski, kes ta ei ole. Oma tõeliste annete ja algolemuse maha trampimine kutsubki tegelikult esile dep­ressiooni," on ta veendunud.
"Olen mitmeid aastaid tegelenud inimestega, puutunud kokku erinevate murede ja hämmastavalt jõhkrate juhtumitega ning siiani oleme kõigele koos leidnud lahenduse. Pole olemas probleemi, millele Universumis ei leiduks vastuseid," kinnitab Maria.
Õnneks on uued noored põlvkonnad tema sõnul mineviku taagast vabamad, ja seeläbi palju õnnelikumad. "Nad on teistsugused kui olid minu klassikaaslased – trotslikud, protestivaimuga," kiidab ta.
Maria on oma noorest east hoolimata alati teadnud, mis on tema missioon. "Tean, et pean välja töötama toimivad meetodid inimeste tervendamiseks, mis oleksid tõepoolest efektiivsed. Olen need välja töötanud omaenese elukogemuse põhjal. Ma tean, mis on koolikiusamine, mis on tõrjumine, olen kõike seda kogenud, enne kui ise oma elu juhtima hakkasin. Tean seda tunnet, kui vahel on nii raske, et enam ei oska mingeid otsuseid vastu võtta. Kõik tundub üle pea kasvavat ning tunned end nurka surutuna. Nüüd juba tean, et ükskõik milline olukord muret ka ei valmistaks, oln sellest alati olemas väljapääs."
Sensitiiv on ka raamatutest täiendavaid teadmisi ammutanud, kuid paljud eneseabiraamatud on tema sõnu liiga pehmed, neist ei piisa motiveerimiseks. "Ise pean kõige paremaks depressiivikute eneseabiraamatuks "Põhjused, miks valida elu". See on ühe ameeriklase – Matt Haigi lihtsalt loetav ja elujaatav mälestusteraamat võitlusest depressiooniga ning sellest, kuidas ta päev päevalt depressiooni all kannatas. Ta seletab peensusteni lahti, mis dep­ressiivse inimese hinges toimub."

Kuidas Maria tervendab ­depressioonist
"Minu kõige esimene soovitus on –taastage ühendus iseendaga. Taandage endvälistest mõjutajatest. Teine peamine soovitus on – murdke rutiin, milles seni elanud olete. Avastage enda jaoks uus maailm. Minu kõige raskemad patsiendid on olnud täielikult maailma vastu huvi kaotanud, olen avastanud, et šokiteraapia on ainus, mis sellisest seisundist välja toob. Edasi järgneb töö emotsioonide, mõtetega, oma minevikuga leppimisega."
"Muidugi nõuab see töö aega, ehkki ka aastaid depressiooni põdenud inimesed võivad olla üpriski kannatamatud. Niisamuti vajab dep­ressiivne inimene hingelist lähenemist, seda tunnet, et keegi hoolib. Iga teraapiatunni järel annan ka koduseid ülesandeid. Enamasti hästi lihtsaid – mõelda järgmiseks korraks välja kümme asja, mille eest olla just täna, sel nädalal tänulik, kogu oma elu jooksul tänulik."
Kõik selle nimel, et aju ümber programmeerida, et inimene õpiks ainult negatiivsetelt mõtetelt end ümber lülitama. Niisamuti aitavad masenduses inimest pikad vestlused. "Alustame tema eluloo põhjalikust läbi rääkimisest. Siis paneme toitumise paika. Siis harjutame teiste inimestega sidemete vabastamise praktikaid. Usun, et olen oma töös edukas seetõttu, et korrutan pidevalt oma patsientidele: olen teie jaoks alati olemas, iga päev ja ööpäev läbi. Nad lisavad mind oma Facebooki sõbraks. Mulle võib alati helistada või kirjutada. Nii armas on vaadata, kuidas tervenevad inimesed hakkavad tasapisi mulle saatma oma fotosid sellest, mida nad uuesti tegema on hakanud," rõõmustab Maria.

Iga depressioon on eriline
Iga inimene on eriline, kinnitab ta. "Igale inimesele tuleb individuaalselt läheneda. Leida üles need meetmed, mis just temale sobivad. Mõnele rännak, meditatsioon, mõnele pikad vestlused, mille käigus õpime tundma tema depressiooni eri tahke. Kaardistame koos iga abivajaja seisundi. Me harjutame koos taas tunnetama iseennast ja elu, avama end naudingutele, teeme palju praktilisi harjutusi seisundi muutmiseks ja uue jõu saamiseks. Lisaks annan iga punkti juures toimivad konkreetsed harjutused ja juhised, et peale seanssi jätkuks intensiivne töö iseendaga." Igaüks on võimeline depressioonist tervenema, kinnitab Maria. Isegi need inimesed, kes rohkem utsitamist vajavad, on võimelised nelja kuuga terveks saama. Tuleb vaid rutiinist välja murda ja mitte piirduda antidep­ressantide tarvitamisega. "Antidep­ressandid panevad kõigest inimese lukku, võõrandavad ta iseendast, suruvad kõik tema tegelikud tunded alla. Inimene muutub tegelikult kellekski teiseks. Antidepressandid on kõigest ajutine leevendus, aga ometi tarvitatakse meil neid massiliselt.
Ravimikapslit on nii lihtne suhu pista, aga töötada tuleks hooppis oma mahasurutud tunnetega. Kõigega, mis häirib, õnnetuks teeb, tuleb tegeleda. Õnneks pole väljapääsmatuid olukordi olemas."
Väga palju põhjustavad inimestel praegu masendust pingelised suhted töökohal, eriti veel siis, kui kuhugi mujale minna pole võimalik. "Mina olen siis inimesi ümber prog­rammeerinud, et nad suhtuksid ebameeldivasse kolleegi kui väljakutsesse ja tunneksid enda üle uhkust, kui on suutnud temaga suhelda ennast kahjustamata. Õpetan, et iga suhe on kasvamine. Kui negatiivses kogemuses näha väljakutset, siis kaob negatiivne alatoon sellest kogemusest ära," teab Maria.Enesehaletsuse nõiaringist välja
"Ma ei taha enam olla ohver ja kannataja – ka enesehaletsus tuleks enda jaoks lahti mõtestada. Mõista, et enesekriitika, haletsus hävitab inimest sisemiselt ning inimene kaotab kontakti oma keha ja hingega. Selle asemel tuleks ennast hoopis ise lohutada, hoida, motiveerida, kiita. Muidugi on teatud mõõdukas annus enesekriitilisust vajalik enesearenguks. Peamine probleem ongi selles, et inimesed ei julge teha valikuid iseendast lähtudes. Nad kardavad eksida, süüdistavad end, ei armasta end ja jäävad emotsioonidesse kinni. See teebki nad haigeks ja õnnetuks," selgitab tervendaja. Alles enesearmastusest saab alguse tervenemine.
Marial on nn raskete depressiivsete patsientidega kergem töötada seetõttu, et ta on selgeltnägija. Ta näeb ette tulevikku, suhtleb vaimude maailmaga, transformeerib energiaid. Aitab seeläbi inimesi ennekõike oma andega. On tervendamise ja energiamaailmaga tegelenud terve oma elu. Nägemine ja nõidumine on tema jaoks loomulik. “Mina ei tee midagi muud, kui vahendan Universumi positiivset energiat. Töö inimestega pole üldse väsitav. See laeb mind ennastki. Olen peale seanssi ka ise väga rahulolev. Ma ei anna endast midagi. See kõik tuleb Universumist,” ütleb Maria Katariina. "Aga ma ei ole tavaline sensitiiv. Ma ei riietu musta, ma ei sulge end oma tuppa ja ei tee päevast päeva rituaale ja ei pealegi ei pane ma kaarte.
Ma ei põgene eraklasse, et leida oma sisemine vägi ja jõud – vastupidi. Ma lähen inimeste keskele, et õppida olukorra käigus ja avada oma süda tervele maailmale. Ma julgustan inimesi elama ja kogema situatsioone läbi iga keharakuga, kõike, mida elu teile pakub. Elu on ainulaadne kogemus ja iga hetk on eriline. Ma õpetan, et vaimne, avatud, kõrges energias ja Universumiga kontaktis võib olla igaüks. Me võime saada igal hetkel Universumilt ja teejuhtidelt juhatust ning ka väga selgelt otsest infot. Selleks ei ole vaja maagilisi abivahendeid. Selleks on vaja sind ennast ja natukenegi julgust," jutustab sensitiiv.
"Mina ei varja oma emotsioone ja ei püüagi jätta oma patsientidele muljet, et olen kõige suhtes täiesti neutraalne ja üdini pühak. Absoluutselt mitte! Inimeseks olemise juurde käivad lihtsalt emotsioonid ja reaktsioonid. See on täiesti normaalne. Vahe seisneb vaid selles, kui kiiresti me nendest emotsioonidest lahti laseme, järeldusi teeme ja neist õpime, end muudame ja avardame läbi selle. Selles seisneb meisterlikkus. Ei oleks elu ja kogemist, kui ei oleks emotsioone. Need on meile usaldatud võimsad tööriistad, mida kasutades saavutame üpris kiiresti tasakaaluseisundi. Ma julgustan inimesi julgelt tundma. Rebige kõik enda sees lahti, lahustage ja ehitage end uuesti üles, räägin oma patsientidele."

Vaadatud 714 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
F.L

Tänan

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi