Sisuturundus: Kuidas kaitsta väärtuslikke esemeid kolimisel?
Kolimisega oleme me suuremal või vähemal määral elu jooksul kõik kokku puutunud. Olgu selleks vanast kodust uude kolimine, töökoha kontori kolimine või lihtsalt sugulastele-sõpradele abiks olemine.
Kuidas aga olla kindel, et kolimisel jõuavad meie väärtuslikud ja kergesti purunevad asjad turvaliselt kohale? Siin on ülevaade olulisematest punktidest, mida kolimisel tähele panna.
Vali korrektne pakkematerjal
Erinevate asjade transpordiks on tänapäeval loodud vastavad pakendid. Elektroonikale, klaasile, portselanile ja muule on variante mitmeid ning kuigi need võivad esialgu tunduda kallid, siis lõppkokkuvõttes uue kodumasina ostmine või sentimentaalse väärtusega vaasi asendamine on veel keerulisem ja kulukam, kui mitte isegi võimatu.
Ära kindlasti unusta ka pakketeipi, mis on samuti kogu pakkematerjali üheks olulisemaks osaks.
Kolimisfirma pakutavatest pakkematerjalidest võib leida järgmisi spetsiaalseid pakendeid:
- Lainepapist kolimiskastid – lainepapist kolimiskast on tugev ja peab raskusele vastu.
- Plastikust kastide rent – taaskasutatav ja loodussõbralikum alternatiiv lainepapile.
- Pakketeip – spetsiaalne teip kastide turvaliseks sulgemiseks.
- Pakkekile – sobib hästi näiteks mööbli kaitseks tolmu ja kriimustuste eest.
- Mullikile – on mõeldud purunevate esemete kaitsmiseks, mööbli nurkade tugevdamiseks ja polsterdamiseks.
- Suured prügikotid – mugavad riiete, tekkide ja teiste pehmete väikeste asjade kolimiseks.
Pakkematerjalide valik võib olla tavainimesele hoomamatu. Sellisel juhul on mõistlik enda küsimustega pöörduda kogenud asjatundjate poole, kes leiavad vastavalt esemele sobiva pakendi ning suudavad selle turvaliselt sihtkohta toimetada.
Suurte ja väärtuslike esemete puhul küsi abi professionaalidelt
Kindlasti leidub ka asju, mida sa lihtsalt ei saa üksi või isegi sõprade abiga kolida. Näiteks suur seif, tiibklaver või mõni suurem integreeritud kodumasin, mis võib vajada lahti monteerimiseks spetsialisti. Sellisel juhul on abiks kolimisteenus enda kogemuse, rammu ja erivarustusega.
Pole mõistlik riskida vanavanemate pärandatud antiikmööbli purunemise või enda vigastatud seljaga. Mõne sentimentaalse eseme väärtus pole lihtsalt rahaga mõõdetav.
Vormista endale kodukindlustus
Enamik kolimisfirmasid on kindlasti valmis vastutama nende töötajate poolt tekitatud kahju puhul. Näiteks eseme või kastide mahapillamisel tekkinud kahju.
Selleks, et omada aga 100%-list kindlust, on tagavaravariandiks kodukindlustus. Suure tõenäosusega, kui oled juba kolimise ette võtnud, siis ootab sind ees uus ja parem elamine või tekib vajadus uue sisustuse ja kodutehnika kindlustamiseks enda uues kodus.
Kodukindlustus võib olla ka abiks juhul, kui mõni naaber avastab enda trepikoja uksel kolimisega tekkinud kahjustuse.