Sisuturundus: Näpunäiteid hubase elutoa sisustamiseks

02.06.2019 12:25
Foto: Shutterstock.com
Kommentaarid
0
Foto:

Nüüdisaja kodude puhul on kadumas arusaam elutoast kui kohast, kus üksnes diivanil istuda ja televiisorit vaadata.

Nii nagu muutuvad ajas erinevad sisustuselemendid, sealhulgas mööbel, on toimunud muutused ka eluruumide paigutamises. Elutuba on asendunud söögitoaga, kus mõnusalt diivanil koos perega aega veeta ning sealsamas asub ka köögipool. Taolist lahendust eelistavad paljud, kuid peab tõdema, et see on meelepärasem pigem nooremale generatsioonile.

Üks suur ruum, kus kohtuvad elutuba ja köök. Kuidas sellise lahendusega tuba sisustada ja mida sealjuures silmas pidada?

Omanäoline, õdus ja pilkupüüdev elutuba

Omanäolise, õdusa ja pilkupüüdva elutoa sisustamisel soovitame järgida järgmiseid nippe:

  • Pisikese toa puhul kasuta pigem heledaid kui tumedaid toone, sest see muudab ruumi visuaalselt suuremaks,
  • Kui soovid tuppa värve lisada, tee seda väiksemate sisustusdetailidega, milleks sobivad laekad, seina- kui ka põrandariiulid,
  • Nii suuremate kui ka pisikesemate ruumide puhul on soovitatav kasutada õhulisi kardinaid – need muudavad ruumi valgemaks ja ruumikamaks. Samas mängib suurt rolli ka kardinapuude paigutus – mida kõrgemal on kardin, seda avaramalt ruum mõjub.

Mööbel vali proportsioonis ruumi mõõtmetega

Kindlasti tasuks elutoa sisustus valida lähtuvalt selle proportsioonidest. Soovitatav on enne mööbli paigutamist kõik piltlikult läbi mõelda ja vajadusel sisustuse mõõtmed näiliselt maalriteibiga maha „joonistada“. Siis saab täiesti kindel olla, et mööbli vahele jääb piisavalt liikumisruumi.Diivan ja tugitoolid – levinuim elutoakomplekt

Väiksem diivan ning kaks tugitooli on üks enamlevinumaid kombinatsioone, mida elutoa puhul kasutatakse. Neid mööbliesemeid saab omavahel kombineerida mitmeti. Võid paigutada diivani vastu tugitoolid poolviltu või panna need hoopiski diivani külgedele. Peaasi, et ukse suunas oleks vaade avatud ja sisenejat ei tervitaks mööbli tagumine pool.

Nurgadiivan on kindlapeale minek. See on suur ja mahutab piisaval arvul istujaid. Samas loob keset tuba paigutatud nurgadiivan pilkupüüdva efekti.

Valik on teie! Hea hinna ja kvaliteediga mööbel on saadaval K-rauta.ee veebipoes, kust leiate kaupa igale maitsele. Lauad, toolid, kummutid, diivanilauad, komplektid, sektsioonkapid ja palju muud.

 

Vaadatud 700 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi