Sõbranna jahmatus: juba kolmas elukaaslane, kellega pole midagi tõsist

24.02.2019 19:30
Mariina Rein
Kommentaarid
0
Foto:

Adele ja Rita (nimed muudetud) olid kooliajal head sõbrannad, siis jäi suhtlemist Adele Tallinnasse ülikooli minemise tõttu harvemaks. Rita läks kodulinnas mehele ja sai paariaastase vahega kaks last.

Nad olid küll endiselt Facebookis sõbrad, kuid ei suhelnud privaatselt. Kui Adele kodulinnas käis ja seda sageli mõne mehega, siis otsis ta Rita ikka üles ja käidi kohvikus või jalutamas. Esimese paari aastaga nägi Rita oma mälu järgi Adelet viie erineva mehega. Rita imestas, et Adele ema oma tütre liiga sagedase mehevahetamise peale ei ärritu. Aga see ei paistnud teda häirivat.

Kui leiab parema mehe, läheb selle juurde
Ilmselt tundsid mõlemad teineteisest kaugenemist, sest Adele elas juttude järgi tormilist tudengi- ja suhteelu, Rita aga kasvatas lapsi ega saanud peaaegu kunagi kodust välja.
Kui Adele küsis, kas Rita armastab oma meest, jäi Rita korraks kõhklema ja vastas siis, et pööraselt just enam ei mitte, aga tema peale võib loota, ja kuidas see pere muidu ikka toimida saab. Rita küsis siis vastu, kas Adele armastab oma meest, kes tal nüüd juba peaaegu aasta aega olnud. Adele vastas rahulikult, et ei armasta. Rita imestas, miks te siis koos olete. Adele vastas, et ta pole lihtsalt leidnud meest, kellesse oleks armunud, aga kellegagi peab ju koos olema, muidu oleks elu liiga kurb. Ja kallis ka. Seejärel küsis Rita, kas see mees Adelet armastab. Adele vastas, et ta ei tea, sest neil pole sellest juttu olnud. Rita imestas edasi, kaua nad kavatsevad siis koos elada. Adele vastas, et ei tea, sest nad pole selle peale mõelnud. Aga kui ta leiab parema mehe, siis loomulikult läheb ta selle juurde. Meest nägi Rita mõne korra ja too tundus igati kena ja viisakas.

Lahkuminekuvalus leidis uue mehe
Vähem kui aasta hiljem oli Adelel juba uus mees. Nüüd olid sõbrannad taas rohkem suhtlema hakanud ja Rita kuulis mehest Adelega Facebookis suheldes. Kõigepealt kurtis Adele, et läks elukaaslasest lahku, kuna too on nii laisk, et ei taha mingit korralikku karjääri ja elu. Seejärel elas ta välja mehest lahkuminekut pidutsedes rohkesti ja siis ühe sellise peo käigus leidiski uue mehe, tõeliselt asjaliku ja sportliku ja niisuguse, kes kohe kindlasti ei kavatse jääda mingi tavalise palga peale virelema.
Adele paistis oma uue eluga väga rahul olevat. Ta lootis kindlasti, et kohe läheb tema elu väga palju paremaks. Rita küsis ükskord jälle sõbrannalt oma naiivse küsimuse, kas Adele armastab oma elukaaslast. Adele küsis vastu, mis armastust tema sõbranna muudkui otsib. Ja imestas, et mis sest armastusest kasu on, ilma hea auto ja korraliku korterita.
Rital oli vahepeal palju muret, sest tema mees kippus sageli napsitama ja oli sel ajal väga pahur. Nad said kuidagi oma asjad selgeks räägitud. Rita ütles mehele oma kindla sõna; tema mehe joodikuelu välja kannatama ei hakka, võtab lapsed ja läheb oma vanemate juurde. See ähvardus mõjus mehele, sest lapsed olid talle väga tähtsad.Oli või ei olnud?
Natuke hiljem kuulis Rita, et tema mehe pidutsemiste ajal oli tollel olnud ka lühiajaline armusuhe Adelega. See tegi väga haiget, kuid ta ei julgenud teemat osapooltega jutuks võtta, kartes naeruvääristamist. Ta silme ette kerkis pidevalt Adele võidurõõmus nägu ühe kohtumise ajal, kui ta oli üksi kodulinna naasnud. Rita võttis siiski julguse kokku ja rääkis oma mehega oma kahtlustest. Selle põhjal, kuidas mees vihastas ja karjus, et kes sulle seda rääkis, arvas Rita, et tal oli õigus.
Südamevalu ei andnud järele ja kui Rita sama asja paar kuud hiljem Adele käest küsis, muigas see väljakutsuvalt ning küsis, kas mees on Rita omand, et iga tema samm nii tähtis on. Adele lisas, et Rita võiks õnnelik olla, kui keegi teine veel tema tavalist meest tahab. Rita kahtlus süvenes veelgi. Kuna midagi konkreetset välja ei tulnud, leppiski Rita tasapisi olukorraga, lootes, et see armusuhe vähemalt ei kordu.
Vähemalt lähemal ajal ei pea Rita oma mehe ja Adele üksteisele lähenemise pärast kartma, sest Adelel on juba uus mees. Mees on abielus, kuid tal jääb Adele jaoks piisavalt aega ja raha, täpselt nagu Adele eeldab. Adele särab nagu oleks ta loteriiga suure summa võitnud. Ritaga suhtleb ta endiselt ja lubab otsekui tögades, et kui korter korralikult sisustatud on, siis hakkab ta valmistuma armastusabieluks.

Vaadatud 1570 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi