Soolahunnik ukse ees, sisikonnad ümber maja: naine tegi, mida nõid käskis

13.01.2019 16:45
Gerli Tiitus
Kommentaarid
3
Foto:

Sõber Mart elab kaugel külas, kus naabriks on tal oma endine ­abikaasa. See on õpetlik lugu, kuidas ­eksid tuleb jätta sinna, kus on nende koht.

Kui 20 aastat abielu läbi sai, kolis mees suurest majast välja. Õnneks oli neil krunt väga suur ja metsaserva oli ehitatud külalistemaja, kus sees saun ja magamisruumid ning mis oli eraldatud pisikese aia ning hekiga. Kas see just kõige parem lahendus on, mõtles Mart, kuid see oli ainuvõimalik otsus kohe lahku kolida ja nii ta mõtles, et ajutiselt võib ta ju ekskaasa naabrina elada. Paraku aastad möödusid ja uude majja kolimine lükkus, sest küll ei olnud raha või tekkisid tööl muud mured ja oli vaja investeerida mujale kui uue maja ehitusse ja krundi ostmisse. Samas oli ka mugav ning tuttav paik, oma kätega ju sai see maamaja ehitatud.
Suhted eksiga suhted aga ei olnud kuigi meeldivad. Too oli mehe peale pahane ja proovis iga hinnaga nii lapsed kui kõik sõbrad Mardi vastu üles keerata. Alguses tundus Mardile see isegi pisut naljakas, kui ta kuulis oma töömehe käest kuulujutte, mida naine levitab, kuid peagi selgus, et asi on naljast kaugel.

Karm nali voodoo-nukuga
Mart on puutöömees ja temalt telliti igasuguseid vigureid. Kord pani ta oma treitud kujukese õuepäikese kätte kuivama ja läks ise linna uusi materjale ostma. Kui ta õhtul tuli, oli sellest puukujust vaid tuhk järel.
Ta ei mõistnud, kuidas sai selline asi juhtuda, sest päikese käes see iseenesest igal juhul ei süttiks.
Nii päris ta aru naabrinaise ehk oma eksi käest, et ehk tema on näinud seda paharetti, kes tema kätetööle tule otsa pani. Naine muigas ja ütles, et muidugi hävitas ta selle Mardi tehtud voodoonuku ära. Selle peale ei osanud mees enam midagi kosta, sest ta isegi ei teadnud, mis see voodoo tähendab. Pealegi oli see ometi kliendi tellimus ja nüüd oli mehel tuli takus, et õigeks ajaks kliendile uus kujuke meisterdada.
Sool ja sisikond
Mart võttis seda kui ühekordset kummalist käitumist ja elas rahulikult oma aiamajas edasi. Siis aga hakkasid kummalised sündmused korduma. Kord oli Mardi äraoleku ajal tema maja ette suur hunnik soola puistatud, siis tilpnesid ta auto küljes mingid linnusuled, mingil hetkel avastas ta peenramaalt looma sisikonna ja verd, siis oli mingi kaltsunukk trepile tekkinud jne. Mart ei teinud asjast välja, kuid pisut häiris selline kummaline käitumine teda küll. Ega ta ei osanud kedagi muud selles kahtlustada kui oma eksi, kuna kuri kaukaasia lambakoer ei oleks kedagi võõrast ju hoovi lubanud.
Ühel päeval tekkis Mardile töö kaudu üks tore tutvus – Regina. Mart hakkas naisega suhtlema ja mõnigi kord ööbis naine tema majakeses. Eksile ta oma uut kaasat ei tutvustanud, kuid ega see ta eksnaisel tähelepanuta jäänud, et mehel on tekkinud silmarõõm. Ta ise oli ikka veel vallaline ja üksik ning tundus ka, et eksmehe peale pahane, sest uue silmarõõmu tulekust saati ei rääkinud ta mehega enam sõnakestki. Ta saatis sõna lastega või siis naabrimehe või töömehe kaudu, aga ise ei olnud ta nõus enam Mardiga vestlema.
Ükskord ei pidanud Mart enam vastu ja läks vähe vindisena eksnaise juurde aru pärima, et miks nad ei võiks sõbralikult suhelda ja nagu normaalsed inimesed kasvõi laste kasvatamise teemal omavahel inimese moodi rääkida.

Šamaan või bänditüdruk
Naine aga tuli välja, vehkis luuaga ja karjus: "Tagane, saatan!" Mart pööritas silmi ega saanud aru, mida moor sellega mõtleb. Siis aga tuli naiselt nagu mingi paisu tagant selline info, mis lõi Mardi pahviks.
Eksnaine nuttis ja karjus ja palus, et teda rahule jäetaks ja ei nõiutaks enam. Ta väitis, et mingi selgeltnägija oli talle öelnud, et mees kasutab eksnaise peal musta maagiat, et ta elus kunagi uut armastust ei saaks olema ja et tal ikka elu allamäge veereks. Naist oli selgeltnägija õpetanud, kuidas ennast kaitsta ja mismoodi võluvigureid sulgede, soola ja soolikatega vasturünnakuna kasutada.
Ja eksnaise meelest oli kõige suurem kurjategija seesama uus naine, kes põristab šamaanitrummi ja kutsub kurje jõude appi, et Marti enda külge siduda.
Mardil vajus lõug põlvini, sest ta ei oleks sellist asja iialgi oodanud. Tõepoolest, uus naine oli aeg-ajalt trummimängu harjutanud, aga šamanismist oli asi kauge – nimelt naine oli bändi liige ja mängis ning harjutas erinevaid pille.
Selle jutu peale võttis Mart end kokku ja kolis koos trumminaisega sealt ussipesast minema. Võib-olla oligi pisut maagiat vaja, et see samm ette võtta.
Ekside puhul kehtib Mardi kogemuse põhjal vaid üks reegel – nood kuuluvad minevikku. Endine naine on andnud talle elukogemuse, mille eest tuleb tänada ja elus edasi minna.Vaadatud 1739 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
temaatik

https://tervis.postimees.ee/6502089/lahed-oosel-nelja-tee-risti-ja-votad-end-alasti-ehk-avandi-parodeerib-imeravitsejaid?_ga=2.3389942.733701441.1547885804-306378047.1409497078 http://kroonika.delfi.ee/news/mitmesugust/videod-hirnu-herneks-mart-avandi-on-tagasi-uute-humoorikate-sketsidega?id=85065071 https://www.ohtuleht.ee/915865/selgeltnagijad-algab-suur-infosoda-ja-loodus-masleb-enneolematu-jouga

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi