Suhted: Ebameeldiv kolleeg ei lase tööle keskenduda

06.11.2022 23:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
6
Foto:

Head suhted kolleegidega on suurema osa tööinimeste jaoks äärmiselt olulised. Paraku ei ole sugugi kõiki õnnistatud toredate töökaaslastega.

Piret (29) töötab ametikohal, kus tuleb päevast päeva kolleegiga kahekesi koos viibida. Paraku on üks tema kolleegidest sedavõrd ebameeldiv, et Piret kavatseb tema pärast suisa töökohta vahetada.
“Ma ei tahaks täpselt öelda, mis ametikohal ma töötan, aga igatahes nõuab see seda, et oleksin kogu aeg ühe kolleegiga paaris,” räägib Piret. “Töö käib vahetuste kaupa ja enamik mu töökaaslasi on täitsa toredad. Peale ühe.
Tolle näol on tegemist kõige jubedama klatšija ja manipuleerijaga, keda eales olen näinud. Nende omaduste järgi võiks ju oletada, et tegemist on naisterahvaga, paraku on see aga hoopiski pealtnäha korraliku ja soliidse välimusega kolmekümnendates mees. Abielus ja kahe lapse isa.

Mõnitab ja teeb kummalisi märkusi
Olen oma töökohal olnud pisut üle kolme kuu ning juba esimesest päevast saati, mil ma tolle kolleegiga ühes vahetuses pidin olema, olen ma ennast temaga äärmiselt ebamugavalt tundnud. Ta on kuidagi selline libe ja tundub kohati lausa pahatahtlik. Juba esimesel päeval uuris ta mu kohta igasuguseid isiklikke asju, näiteks et kui kaua ma oma mehega koos olen olnud. Kui ütlesin, et seitse aastat, siis hakkas rääkima, et nii kaua ei suuda ükski mees truu olla ja kindlasti on minugi abikaasa kõrvale vaadanud. Selle peale solvusin ikka südamest ja ütlesin, et ei soovi sellist juttu kuulata.
Tema aga jahvatas ikka edasi – et mehed olevat kord juba füüsiliselt niiviisi loodud, et pikka aega ühe naisele naisele truud olla ei saa. Seepärast olevat temagi oma naist korduvalt petnud, aga naine ei tea sellest muidugi midagi. Ja kui teakski, siis ei saavat ta nagunii kuskile ära minna, kuna mis ta üksinda kahe lapse ja miinimumpalgaga töökohaga ikka peale hakkab. Küsisin, mispärast ta mulle selliseid asju räägib. Ütles, et niisama, lihtsalt tore on võõrale südant puistata!

Ainus lahendus on uus töökoht
Mul hakkab lausa paha, kui mõtlen, et pean taas selle mehega ühes vahetuses olema! Seda juhtub sageli ikka mitu korda nädalas. Paar korda on mul õnnestunud tööpäevad ära vahetada, aga alati see nõks läbi ei lähe. Olen aru saanud, et ega teisedki töötajad temast vaimustuses ei ole, aga minuga norib ta vist küll kõige rohkem. Küllap sellepärast, et võtan tema lolli juttu alati nii südamesse ja solvun kergesti. Aga mulle tõesti ei meeldi, kui mingi võõras mees hakkab minu pere­elu kommenteerima ja kritiseerima, see pole üldse tema asi, kuidas mina elan! Ta saab väga hästi aru, kuidas tema jutt mind ärritab, ja see pakub talle suurt lõbu. Sageli läheb ta oma jutuga suisa rõvedaks, kirjeldab oma seksuaalelu ning teeb vihjeid minu oma kohta. Korra olen ta peale niimoodi vihastanud, et tormasin nuttes toast välja. Tookord olin ikka väga lähedal sellele, et jätaks selle töö üldse sinnapaika ja otsiks midagi muud. Suutsin aga siiski maha rahuneda ja asja mõistusega võtta. Kust ma selle uue töö nii äkki leiaksin? Pealegi on laps vaja toita, ja ainult mehe palgaga läheks raskeks… Olen mõelnud ka ülemusele asjast teada anda, aga leian, et sellel pole mõtet. Nimelt on too vastik kolleeg miskipärast ülemuse suur soosik – vist koguni tema isiklik tuttav. Nii et sealt pole mingit kaitset loota… Ainuke lahendus on leida mingi teine töö, et selle hulluga enam kunagi kokku ei peaks puutuma. Ja just sellega ma praegu aktiivselt tegelengi – tahaks loota, et juba lähemal ajal olen sellelt töölt läinud!”Vaadatud 656 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tillar Lohv

Alavaarista ja naaguta, utle, et ta on impo, seda kaugele naha. Kull mees ise pogeneb.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi