Suhted: Ehmunud naine: "Mu tütar armastab kurjategijat!"

15.09.2019 20:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
4
Foto:

Siiri (54) on täiskasvanud tütre ema. ­Tütar õpib teises linnas ja ­viimasel ajal ei kohtu nad ­palju.

Viimati külla tulles oli temaga aga kaasas noormees, pealtnäha kena ja tore, ainult et... kriminaalse taustaga ja isegi vangis istunud, nagu hiljem selgus.
Siiri jutustab, et tema tütar Monika on alati olnud tubli ja eeskujuliku käitumisega tüdruk, kes kooliajal õppis vaid viitele ning sai ilma igasuguste raskusteta sisse ülikooli soovitud erialale. "Aga kahjuks on teda alati tõmmanud nii-öelda pahade poiste poole," ohkab naine. "Juba keskkoolis oli meil tüli, kuna siis käis ta mõnda aega poisiga, kes oli tuntud kui nii-öelda kooli pätt – ei õppinud, suitsetas, kakles, oli väljaviskamise ääre peal. Olime Monika isaga mõlemad oma tütre pärast toona väga mures, kartsime, et ta rikub oma noore elu täitsa ära... Õnneks seda ei juhtunud, poiss ise pettis teda teise tüdrukuga ja jättis maha. Tütar oli muidugi väga kurb, aga meie rõõmustasime vargsi, et see suhe läbi sai. Vahepeal suhtles ta pikemalt ühe toreda ja korraliku noormehega, aga kahjuks viisid teed lahku ka temaga. Ja siis oli ta hulk aega üksik, keskendus õppetööle. Kui tütar teise linna õppima asus, ei kohtunud me kuigi sageli, sest tihtipeale hakkas tulema ette, et ka nädalavahetustel oli tarvis seal teises linnas viibida. Millalgi, nii kuu aega tagasi, oli siis tüdruk üle hulga aja jälle koju tulemas. Oli telefonis kuidagi kõhevil olemisega ja teatas, et ei tule üksi, vaid koos kaaslasega. Et tahab meile kedagi tutvustada. Olime mehega mõlemad väga põnevil, et missuguse peigmehega nüüd siis koju tullakse. Ootusärevus oli päris suur.

Kahtlane olek
Tulid siis noored kohale, vaatasin ukse pealt esimese hooga, et on päris sümpaatne kena välimusega poiss. Seejärel aga hakkas tema olek kogu aeg üha kahtlasem tunduma. Poiss oli väga kinnine, endasse tõmbunud ja ülbe hoiakuga. Ei vastanud mu küsimustele või podises pahuralt midagi nina alla. Miskipärast hakkas mul süda valutama, ja hiljem, kui nad ära olid läinud, hakkasin googlest otsima infot tolle noormehe kohta – tema nimi oli mulle teada, sest tütar ise oli sellest juttu teinud, tegemist on harukordse perekonnanimega, mis Monika arvates kõlab väga ilusasti.
See, mida ma leidsin, ehmatas mul lausa suu lahti. Noormees on praegu 29aastane, kaheksa aastat tagasi oli ta kuulutatud tagaotsitavaks, kuna hoidis kõrvale kohtueelsest menetlusest. Meest kahtlustati mitmesugustes vargustes ja pettustes, nii seal artiklis seisis. Täielikult šokeerituna helistasin tütrele ja küsisin, kas ta ikka teab sellest kõigest. Monika vihastas mu peale, et miks ma niimoodi nuhin, et mis tähtsust sellel on, mis kunagi oli, nüüd olla tegemist kõige hoolivama ja toredama inimesega üldse. Aga lõpuks sain oma pinnimise peale teada, et ta ikkagi oli teadlik sellest kõigest ning lisaks millestki veel hullemast – mu potentsiaalne väimeespoiss oli lausa kaks aastat röövi eest vangis istunud!

Ei saa midagi teha
Mul on selline tunne, nagu oleks käsist ja jalust seotud. Mitte midagi ei saa teha. Monika on täiesti veendunud, et kõik on hästi, tema armastab seda noormeest ja noormees teda. Ta ei muretse absoluutselt tema mineviku pärast. Minu hoiatuste peale saab ta pahaseks ja ütleb, et inimesele tuleb anda teine võimalus, kuidas ta üldse saaks muidu muutuda, kui keegi selleks võimalust ei anna ja temasse ei usu. Ilusad sõnad, aga mina neisse tõesti ei usu. Ei usu ka minu abikaasa, Monika isa, kes on päris endast väljas kogu sellest loost. Tema mõtles ka alguses, et mida ma nuhin, aga kui ta kuulis, mida olin leidnud ja mida siis takkapihta tütar ise veel tunnistas… ta oli ikka pehmelt öeldes šokeeritud. Kahjuks on mu abikaasa väga pehme iseloomuga ja teda kuulab tütar veelgi vähem kui mind.
Nüüd jääb üle ainult oodata ja palvetada, et see suhe saaks läbi enne, kui see peika mu tütre mingitesse suurtesse pahandustesse jõuab tirida.“Vaadatud 1078 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Naine2

Tavaliselt naistel ei õnnestu mehi ümber kasvatada. Parem karta, kui kahetseda. Kallid vanemad! Te peaksite kuidagi tütrega ja selle noormehega rääkima, küsima selle noormehe käest, mis plaanid tal on, kus ta töötab, mida ta ootab suhtest teie tütrega, kas ta on valmis kasvatama lapsi seaduskuulekateks inimesteks. Võiks minna kõik koos perepsühholoogi juurde. Tütrele võiks vihjata ümber nurga, et oli mitu lugu, kui naised arvasid, et saavad kurjategijaid ümber kasvatada, aga see ei õnnestunud ja tulemuseks oli kas lahutus või midagi veel hullemat. Kui saaks sõita koos tütrega vähemalt kuuks ajaks välismaale puhkusele, sinna kus pole Wifi't ja vaadata, mida see noormees peale hakkab, äkki jätab ta rahule.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi