Suhted: Ema naudib kuuma ilma, ülejäänud pere on rabanduse äärel

05.08.2018 23:05
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
1
Foto:

Merle (34) rõõmustab südamest, et just praegu, tema puhkuse ajal, on Eestis ilmad päikeselised ja väga soojad.

Küll aga teeb talle tõsist meelehärmi, et abikaasa ja lapsed kuuma ei talu ning perega ühiselt mitte midagi ette võtta ei taha.
"Olen eluaeg olnud väga suur soojalemb," räägib Merle. "Mida kuumem õues on, seda rohkem see minule meeldib. Olen sündinud Lõvi tähtkujus ja vahest mõjutab see ka midagi - on ju lõvid teada-tuntud soojaarmastajad. Lapsepõlvest ikka mäletan väga sooje suvesid, hilisemast vanusest enam väga mitte. Ikka on domineerinud vihm ja jahedus, tõeliselt ilusat ja kuuma ilma on ehk paari nädala jagu olnud kogu suve peale kokku. Seda ka vaid heal juhul. Sagedamini tuleb ette, et ei ole terve suve randa saanudki, kuna lihtsalt nii vastikult jahe on kogu aeg. Nagu arvata võib, siis olen tänavuse suvega ikka väga rahul ja rõõmus. See on täpselt minu ilm! Mul on töölt pikk puhkus praegu, tunnen ennast energilisena ja täis tahtmist igasuguseid asju teha, käia ringi, võtta suvest, mis võtta annab. Siin aga nüüd ongi probleem.
Olen abielus ja kahe lasteaiaealise lapse ema. Mitte ükski mu pereliige ei talu palavust, vähegi kuumema ilmaga käib üks irin ja virin, kuidas kohe ei taha ega jaksa õues olla. Kusjuures mees on selle kohapealt kõige hullem! Ta on suurt kasvu, üsna ülekaaluline, ja eks arusaadav, et kuum ei sobigi kõigile. Samas võiks täiskasvanud inimene ennast ikka nii palju kokku võtta, et ilusal suvel perega ühiselt midagi teha, kasvõi kusagile randagi sõita. Mees aga ütleb, et tal hakkab õues sõna otseses mõttes halb ja et lapsena on ta mitu korda päris kuumarabandusegi saanud. Tema ei taha, jaksa ega suuda!

Päikese eest saab end ju kaitsta
Nende oma kunagiste rabanduste pärast on mees väga mures ka meie laste pärast, kes samuti väga soojadel päevadel õues viibida ei taha, nõuavad kohe tuppa. Mees arvab, et nii ongi õige, sest kuumus on lastele väga ohtlik. Mina jällegi leian, et ohtlikku ei ole midagi, kui tarbida piisavalt vedelikku (alati veepudel õues kaasas), kanda heledaid avaraid riideid, mütsikest ning kasutada lastele mõeldud päikesekreemi. Lisaks ei pea ju lauspäikese käes passima, vaid võib otsida varjulisemaid kohti, mida ometi ju küllaldaselt leidub. Praegu on viimased lasteaiast vabad päevad, lausa patt on need kodus toas maha istuda! Meil olid nii suured plaanid, kui ma puhkusele jäin: sai räägitud, et läheme ehk Lottemaale, Vembu-Tembumaale, sõidame vanavanemate juurde Peipsi äärde, käime loomaaias...
No ja nüüd ei ole mu perekonnast peale minu mitte kedagi, kes oleks valmis kusagile sõitma ja midagi ette võtma. Lapsed virisevad ja kaklevad omavahel, sest neil on kodus igav, samas kui mina teen ettepaneku, et no lähme siis loomaaeda, siis teatab mees mulle, et mingu ma lastega üksi, tema selle kuumaga küll kuskile ei tule. Isegi sellega on raskusi, et lapsi õue mänguväljakule saada, sest seal hakatakse ka kohe kuuma üle nurisema ja tahetakse tuppa tagasi. Mine või hulluks! Tunnen, et kogu puhkus on perekonna hädise oleku tõttu rikutud saamas.

Isegi randa enam ei saa
Siiani oldi siis nõus vähemasti rannas olema, kuna seal saab ennast ju veega jahutada ja lastel oli tore mere ääres mängida. Olemegi kõik mu senised puhkusepäevad veetnud kas kodus või siis teine variant, et rannas. Nüüd aga on tuul pöördunud, vesi jääkülm, ja jälle paha: vette minna ei saa, mis me sinna siis üldse läheme. Et siis istumegi terve suve lihtsalt kodus maha, sellepärast et ilm on soe?! Oleks päris huvitav teada, kuidas teised inimesed säärase olukorra on lahendanud. Kas istutaksegi karjade kaupa palava ilma pärast kodus? Või on siiski ka neid, kes soojale vaatamata püüavad suvest viimast võtta, käivad ja reisivad ringi kogu perega?"Vaadatud 1159 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Vanaisa

Miks Sa oma peret ei mõista?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi