Suhted: Erinevad poliitilised vaated ajavad abikaasad tülli

08.11.2020 23:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
14
Foto:

Kaisa (30) ja Marko (31) on koos olnud kaks aastat ning nad abiellusid eelmisel sügisel. Suhe on arenenud kiirelt ja tormiliselt ja kõiges muus klapivad nad väga hästi, välja arvatud üks asi: poliitilised vaated ja väärtushinnangud. Just viimasel ajal tülitsevad nad palju, sest Kaisa on liberaalsete vaadetega, Marko aga pigem EKRE toetaja.

Kaisa jutustab, et Markoga tuttavaks saades nad mingeid poliitilisi ega ühiskondlikke teemasid ei arutanud ja talle tuli päris suure üllatusena, et mees toetab EKRE-t. “Kuid kuna ta muudes asjades on väga mõistlik mees, siis püüdsin sellest asjaolust mitte välja teha,” ütleb ta. “Olime väga armunud ja meie suhe arenes kiiresti, Marko tegi ka üsna kiirelt abieluettepaneku, millest mina olin väga meelitatud ja vastasin muidugi jaatavalt. Nii me abiellusimegi siis aasta tagasi. Oleme olnud õnnelikud ja mõtleme juba pisipere peale, kuid kahjuks oleme viimasel ajal päris palju hakanud vaidlema, seda just valitsuses toimuva pärast. Marko leiab, et abielureferendum on õige asi ning tema arvates ei tohiks kunagi samasooliste abielu võimalikuks saada, mina olen absoluutselt vastupidisel arvamusel. Mul on geide seas mitmeid häid sõpru ja loomulikult pooldan ma, et ka neil oleks võimalik oma kallimaga abielluda ja õnnelikuks saada. Lisaks on tal vaen sisserändajate vastu, aga mina tean isiklikult mitmeid, kes on tulnud siia elama, õppinud selgeks eesti keele, asunud siin tööle – miks peaks neisse keegi pahasti suhtuma, mina küll aru ei saa? Olen täheldanud, et kui me Markoga selliste asjade üle vaidlema hakkame, siis lähemegi kohe tülli. Seega on parem jätta need teemad üldse ­puutumata, kodurahu huvides.

Kokkulepped ei toimi
Olen siis püüdnud Markoga kokku leppidagi niimoodi, et me ei aruta omavahel poliitikat, ei mingeid vähemuste ega pagulaste probleeme. Kahjuks on hakanud tunduma, et ka see lahendus nagu väga hästi ei toimi. On asju, mille kohapealt ma ei suuda vaiki olla, isegi mitte kodurahu huvides. Minu jaoks on eriti ränk kuulata EKRE “ideoloogilisi vaateid” selle kohapealt, et nad ei lase lastel pöörduda psühhiaatri vastuvõtule ilma vanemate loata. Kuna ma olen ise oma töö kaudu probleemsete laste ja perekondadega kokku puutunud, siis ma tean, kui keerulisi olukordi võib ette tulla. Ei hooli kõik vanemad oma lastest, ei ole kõik perekonnad tublid ja vastutustundlikud. On lapsi, kes kardavad oma vanemaid, on vanemaid, kes joovad ja tarvitavad narkootikume ning terroriseerivad eri viisidel oma lapsi. Lastel on just nimelt tarvis, et neil oleks võimalik kedagi usaldada, kui mitte vanemaid, siis peab selleks olema keegi teine! Selles olen mina siiralt veendunud. Marko seevastu usub sinisilmselt, et kuna vanemad lapse eest vastutavad, siis peaksid nemad igal juhul olema kursis kõigega, mida laps teeb ja millise arsti poole pöördub. Ta ei saa aru, et on olukordi, kus laps võib-olla ei saagi seetõttu vajalikku abi! Nende küsimuste üle me siis vaidleme nii mis jaksame.

Kas ikka sobime?
Kuna need maailmavaatelised erinevused tunduvad järsku nii suured ja kõikehõlmavad, on mul lausa tekkinud küsimus, et kas me üldse sobime Markoga omavahel kokku? Ma armastan teda, aga kohati on mul natuke hirm. Hirm sellepärast, et ega keegi ju teist inimest muuta ei saa, tema oleku ja arvamustega tuleks lihtsalt leppida ja kõik. Kas aga abikaasad ei peaks suutma olla teineteisega nõus, aktsepteerima erinevaid arvamusi ja et teine võib teistmoodi mõelda? Mina aga ei tea, kas ma päriselt suudan leppida, kui mu enda seisukohad on nii totaalselt teised.”Vaadatud 845 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
rusikareegel

Laias laastus võttes võib jagada erakonnad vaginaalseteks ja anaalseteks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi