Suhted: Hämmingus mees: "Naine tahab peale sundida ekraanivaba elu!"

04.06.2019 17:55
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
0
Foto:

Sveni (30) ja Eneli (29) perre sündis hiljuti esimene laps. Eneli võtab lapsevanema rolli väga tõsiselt, mis on muidugi tore, kuid Sveni arvates pingutab ta tugevalt üle.

Nimelt on Eneli otsustanud kaotada kodust ära nii teleri kui kõik nutiseadmed, et laps nendega esimestel eluaastatel üldse kokku ei peaks puutuma.
Sveni sõnul on Eneli alati olnud väga põhjalik ja kui ta midagi endale pähe võtab, siis pole naljalt võimalik teda meelt muutma panna. "Iseenesest on selline otsusekindlus ju küllap hea asi, aga see tähendab ka seda, et mõnede asjadega läheb ta liiale," ütleb mees. "Antud juhul on kõige tobedam see, et ta sunnib mind elama nii nagu ma teps mitte elada ei taha. Nimelt on Eneli juba mõnda aega rääkinud, et tema ei kavatse olla selline lapsevanem, kes annab väiksele lapsele nutitelefoni või arvuti kätte, peaasi et too vait oleks. Noh, see on muidugi mõistlik, eks ole. Kuid mu naine on läinud veel palju kaugemale. Ta on palju lugenud ja uurinud igasuguste ekraanide kahjuliku mõju kohta ja otsustanud nüüd need kõik meie kodust üleüldse välja visata. Televiisor, Eneli enda tahvelarvuti ja nutitelefon... Mina ütlesin kohe, et mina pole oma telefonist nüüd küll nõus loobuma. Mul on tööasjus kogu aeg telefoni vaja ja üleüldse, inimesel peab telefon olema, et temaga ühendust saada! Meil on olemas lauatelefon, aga sellest minu arvates tänapäeval nüüd küll ei piisa. Eneli ise arvab, et saab suurepäraselt ilma mobiilita hakkama ja andiski telefoni oma õele. Nüüdseks on kaks kuud ilma selleta olnud. Minu osas jäi meil kokkulepe, et ära ma oma telefoni ei anna, aga kodus olles panen kõrgele riiulile ja ei tegele sellega mingil muul moel, kui et võtan vaid kõnesid vastu.

Kahju televiisorist
Teleka osas olin ma lõppude lõpuks sunnitud alla andma, sest Eneli toppis mulle nii palju artikleid nina alla selle kahjulikkuse osas ja ma lihtsalt ei jaksanud temaga vaielda.
Otsustasin, et olgu siis pealegi, mingu see telekas mingiks ajaks minema, küllap naine peagi aru pähe võtab. Ega ma suur teleka ees passija pole nagunii kunagi olnud, aga uudiseid vahel ikka vaataks, või mõnda head filmi... No hea küll, praeguseks on olnudki nii, et arvutis saan ma olla töö juures piisavalt ja seetõttu pole väga suurt probleemi nagu olnud. Kuid ma tunnen ikkagi televiisorist puudust ja vahel tahaks kodus olles mõnda asja internetist vaadata.
Nüüd pean seda tegema Eneli eest salaja ja see tundub mulle tegelikult ikka väga jabura olukorrana. Pean omaenda kodus salatsema ja luurama, et ega naine ometi ei näe, et mul midagi telefonist on vaja vaadata! Aga parem on sellega mitte riskida, sest siis tuleb ta jälle nende tähelepanekutega, kuidas last tuleb sellest kõigest eemale hoida ja kas ma siis ei mõista, et nii on kõigi jaoks kõige parem. Et tema ei taha, et meist saaks selline perekond, kus igaüks passib õhtuti oma nutiseadmes ja keegi omavahel ei räägi, ei suhtle. Ma olen püüdnud selgitada, et kahe äärmuse vahele jääks ka päris palju muid võimalusi, aga tema kardab, et kui need asjad kodus juba olemas on, siis on libastumine väga kerge.

Teab, millest räägib
Selles mõttes ta muidugi ilmselt teab, millest ta räägib, et Eneli ise oli varasemalt päris suur telefonis istuja ja seal mängija. Ja selle koha pealt müts maha ta ees, et oma harjumustest (sõltuvuseks oleks seda muidugi palju olnud nimetada) võitu on saanud.
Aga mina ei ole tema! Ega siis kodus olev televiisor ei tähenda, et see kogu aeg taustaks peaks mängima ja me kõik seda zombide kombel klaasistunud pilguga jõllitama. Ka ei ole kuskilt otsast mõistlik, et sa pead seda tegema salaja, kui midagi internetist vaja on vaadata.
Ootan kogu aeg, et Enelil see hullus üle läheks, aga kahjuks ei näita see vaibumise märke. Ma olen lapse pärast ka mures - okei, praegu on ta titt alles, aga mõne aasta pärast on küll kurb, kui ta kunagi ühtegi multikat ei näe, see pole küll normaalne minu arvates.
Isegi minu lapsepõlves olid multikad ja lastesaated väga omal kohal, kuigi mingitest nutiasjadest polnud keegi veel kuulnud. Need kuulusid normaalse lapsepõlve juurde. Äärmusliku ärakeelamisega võib minu meelest teha rohkem kahju kui kasu - keelatud vili on ju ikka see kõige magusam... Või ei ole mul õigus ja kõik nutiseadmed-televiisorid on tõesti "saatanast"?"Vaadatud 620 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi