Suhted: Huvitav jõulukink – naine otsis mehele töökoha

26.12.2021 23:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
5
Foto:

Helenil (37) on abikaasa Tarmole (46) sel aastal täiesti eriline jõulukink. Nimelt on ta salaja organiseerinud oma pikalt töötule abikaasale töökoha. “Seda pole just lihtne ära pakkida ja kuuse alla panna, kuid olen kindel, et ta on väga õnnelik,” muheleb naine.

Helen räägib, et Tarmo koondati töölt neli kuud tagasi ning sestpeale on mees pidevalt tööd otsinud, kuid ei ole kahjuks suutnud midagi sobivat leida. “Ta on käinud vestlustel, ent pole kordagi valituks osutunud, ikka on võetud keegi noorem ja parema haridusega kui tema seda on,” jutustab naine. “Ma nägin, kui raskesti töötus tema enesehinnangule mõjus. Rahaliselt oleme minu teenistusega hakkama saanud, kuigi veidi muidugi on tulnud kulutusi koomale tõmmata, kuid kõige rängem ongi just see psühholoogiline mõju. Tal pole nagu motivatsiooni enam midagi teha või kodust väljaski käia peale töövestluste. Tuju on morn ja kurb, meil on kaks algklassi­ealist last ja neilgi pole õnnestunud nüüd nende kuude jooksul isaga väga kontakti saada ega teda kusagile kodust välja kutsuda. Mõtlesin juba pikka aega, mida ometi teha. Tarmol oli vaja tööle saada, selge see. Töö kaotus ta sellesse masendusse viis, töö leidmine järelikult peab ta sealt ka välja tooma. Aga otsingud ei olnud ju vilja kandnud... Niisiis sai olla ainult üks lahendus, ma pidin hakkama ka ise ringi vaatama, kas talle ehk kusagil midagi sobivat võiks leiduda. Kuna mulle midagi silma ei jäänud, siis ma sellest Tarmole ei kõnelenud ka, et ma asja üldse omalt poolt uurima olen hakanud.

Tundus sobiv variant
Netis olevaid töökuulutusi mul polnud mõtet isegi jälgida, nendega tegeles Tarmo igapäevaselt. Hakkasin hoopiski tasapisi lähemalt ja kaugemalt tuttavate seas maad kuulama, kas keegi võiks teada mõnest Tarmole sobilikust pakkumisest. Esialgu näis asi lootusetu, kuid siis kuulsin kahest variandist, mis võiksid kõne alla tulla. Üks, mu töökaaslase tuttava kaudu pakutu, langes siiski kahjuks ära, sinna juba leiti sobilik inimene. Kuid teine variant, millest rääkis üks mu kaugem sugulane, tundus Tarmo jaoks igati normaalne. Tööülesanded olid praktiliselt samad, mis eelmises kohas ning palka lubati isegi natukene rohkem. Kuulsin ka seda, et sinna on üsna kiirelt kedagi vaja, kuna eelmine inimene lahkus ootamatult ning suundus hoopis välismaale tööle. Sugulase sõnul sobiks Tarmo sinna suurepäraselt ja ta rääkis oma ülemusega läbi – kohe pärast jõule on võimalik minna töövestlusele. Seda isegi eelnevalt CV-d saatmata! Niisiis on vestlusele minek kindel ja töökoht ka samahästi kui olemas. Ma olen muidugi mõelnud sellele, et mis saab siis, kui asi ikkagi mingil põhjusel vett vedama läheb – see võimalus on ju olemas. Kuid vähemalt on see esimest korda nende nelja kuu jooksul tõesti väga reaalsena tunduv võimalus. Suurepärane võimalus.

Piinlik ei tohiks olla
Ma olen endamisi ise mõelnud sellist asja, et kas see mehele kuidagi nagu uhkuse pihta ei käi, kui naine talle töökoha organiseerib? Samas ei näe ma põhjust, miks see kuidagi piinlik või imelik peaks olema. Me oleme üks pere ja aitame üksteist. Vahet ei ole ju, kumb meist selle võimaluse leiab, oluline on, et Tarmo leiaks sobiva ja meeldiva töökoha. Jõulu­laupäev on minu meelest väga sobiv päev selleks, et temaga sellest rääkida. Muidugi on mul talle kuuse alla panekuks midagi valmis pandud, kuid olen kindel, et tal on ka sellise kingituse üle eriti hea meel! Tal on tõesti rasked ajad selja taga ja lootusrikkaid võimalusi on väga vaja. Kui ta tõesti selle töökoha saab, siis... siis ma arvan, et see on parim jõulukink, mis ta kunagi on saanud!”Vaadatud 761 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tiit

Hillaril on invaliidsus,nimelt on tema käed välja kasvanud persest.Peast ma parem ei räägigi.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi