Suhted: Kärgpere mure: "Eksmehe uue naise koer ei salli meie last!"

12.05.2019 22:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

Marge (37) on oma abikaasast lahutatud veidi rohkem kui pool aastat. Mees elab nüüd uue naisega, kellel on ka ­väikene koer.

"See koer aga ei salli absoluutselt mu tütart, kes heameelega sooviks vähemalt nädalalõpud isa juures veeta," on naine päris mures. "Krants lausa terroriseerib last, muudkui uriseb ja on korra ka hambad kätte löönud!
Marge räägib nukralt, et õigupoolest oli igasugune moodne kärgpere-elu just see, mida ta oma lapse puhul oleks tahtnud vältida. "Olin naiivne ja lootsin, et mina ja mu abikaasa Raivo elame ikka elu lõpuni õnnelikult koos ja kasvatame oma tütre koos üles," ohkab ta. "Kahjuks läks kõik teisiti. Meie lahkukasvamine sai alguse ajast, mil mees välismaale tööle läks. Taipasime üsna varsti, et sel moel suhe ei toimi ning kuigi me püüdsime alustada nii-öelda otsast, kui ta Eestisse tagasi tuli, siis tegelikkuses ei tulnud sellest kahjuks midagi välja. Uut naist tollal veel pildil ei olnud, kui me lahutasime, aga nagu ma aru sain, tutvusid nad peagi pärast seda. Tänaseks umbes kaks kuud on nad ka koos elanud. Eks mul natuke kripeldab ikka, et mees nii ruttu uue leidis ja kooselugi alustas, aga olen sellest üle saanud ja minu pärast elagu, kuidas tahes. Siinjuures on nüüd paraku üks suur "aga"...
Nimelt on meil tütar, kes tänaseks on 8aastane. Tragi ja asjalik tüdruk, lõpetab peatselt esimese klassi, õpib hästi, käib mitmes trennis. Armastab väga ka loomi, mistõttu ta oli väga rõõmus, kui kuulis, et isa uuel naisel on väike koer. Leppisime kokku, et tüdruk veedab nädalavahetused isaga - nii Raivo kui ka tütar ise väga soovisid seda ning mis mul selle vastu saanuks siis olla, eriti teades, et tüdruk saab tolle uue naisega ka hästi läbi. Probleem tuli sealt, kust poleks osanud arvatagi – naise koer hakkab last kiusama!

Küllap armukadedus
Juba esimesel korral, kui tüdruk seal neil külas käis, tuli ta tagasi veriste hambajälgedega käel. Olin ausalt öeldes pahviks löödud. Laps väitis, et oli tahtnud koerale vaid pai teha, aga too kargas kohe kätte kinni. Seepeale hoidis tüdruk ise distantsi, aga koer olla lõrisenud ikka iga kord, kui laps vaatevälja ilmus. Olgu öeldud, et tegemist on päris tillukese, chihuahua tüüpi koeraga, kes iseenesest ei tundu vähimalgi määral ohtlik, ent tema hambad on siiski päris teravad. Nüüd ongi nii, et laps kardab seda koera. Ei taha väga enam isa juures käiagi ning kui ta sinna läheb, siis uus naine viib koera pikemale jalutuskäigule samal ajal või läheb temaga mõne sõbranna juurde. Aga no selge see, et ega naine ei saa siis kõik nädalavahetused ise kodust ära olla, niisugust asja ei saa nõudagi. Mehega rääkisin sel teemal telefonis, tema arvates pingutab laps üle, et sellist koeranähvitsat pole ju ometi mõtet karta. Paraku on hirm tõsine ja hammustamist arvesse võttes on see ka igati loomulik minu meelest. Naine ise pidavat tunnistama, et koer on ilmselt armukade, aga midagi ta selles osas teha ka ei oska.
Nüüd ongi küsimus, mida sellise armukadeda koeraga peale hakata? Kas on lootust, et ta lapsega mingi hetk siiski lepib ja need kaks omavahel hakkama saavad?

Peavad mujal kohtuma?
Viimane kord said isa ja tütar kokku nii-öelda neutraalsel pinnal, isapoolsete vanavanemate juures. Juba oli juttu ka sellest, et võib-olla edaspidi käiagi kuskil koos ja tuua tüdruk siis koju ööbima. Samas on laps nüüd õnnetu, talle meeldis isa juures kodus ja ta tahaks heameelega tema juures vahel pikemalt peatuda. Ja nüüd ei saa ta seda teha kiusliku koera pärast! Samas on see ju naise kodu ja naise koer, mida me saame teha? Ma oleksin oodanud igasuguseid probleeme kogu selle lahkumineku ja nüüd nii-öelda kärgperendusega seoses, oleksin arvanud, et võib-olla uus kaaslane ei meeldi vms. Aga seda, et probleemid tekivad mingi koera pärast, poleks ma küll osanud oodata!"Vaadatud 980 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Men

Las lapsel olla koerale alati midagi näksimist kaasas. Küll siis leplikuks muutub ;)

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi