Suhted: Mehe õde tuli külla ja enam ära ei lähe

12.06.2022 23:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
4
Foto:

Jana (25) ja Robert (26) on noor hiljuti abiellunud paar, kelle elu viimasel ajal väga keeruliseks on muutunud – nimelt saabus nende koju Roberti õde koos oma väikese pojaga. Õde oli mehest lahku läinud ja vajas veidiks ajaks ulualust, et uus eluase leida. Nüüd aga on visiit veninud mitme kuu pikkuseks ja Jana on täiesti hullumas.

“Mina ja Robert elame esialgu üsna kitsal pinnal, meil on ainuüksi kaks tuba,” jutustab Jana. “Kuna me plaanime lähiajal lapsi, siis tegeleme juba ka sellega, et vaatame suuremat elamist – aga momendil on nii nagu on. Seda raskem on toime tulla olukorraga, kus me peame nüüd majutame veel kahte inimest.
Nimelt tuli juba rohkem kui kaks kuud tagasi meie juurde Roberti noorem õde, nimetagem teda siin loos Kerliks. Kerli oli läinud oma elukaaslasest lahku ja nüüd oli tal koos kaheaastase pojaga vaja kohta, kus elada senikaua, kuni nad endale uue üürika on leidnud. Kui nüüd tekib küsimus, et miks Roberti ja Kerli vanemad neiut enda juurde ei võtnud, siis olgu öeldud, et isa on neil surnud ja ema elab teises Eesti otsas. Sinna Kerli kolida ei saanud, kuna töökoht on tal Tallinnas.
Nii ta küsiski Robertilt, et kas nad lapsega võivad natuke aega meie juures olla, lubas, et organiseerib kiiresti-kiiresti uue elamise. Kuna tööl ta käib ja endine elukaaslane toetab üsna heldelt ka nende last, siis arvasin ma, et see olukord ei kesta kaua, et nad on meil ehk nii paar nädalat kõige rohkem. Oh, kuidas ma eksisin. Paarist nädalast on varsti saamas kolm kuud.

Pidev lärm ja null privaatsust
Iseenesest ei ole mul ju ei Kerli ega ammugi tema lapse vastu midagi, olen meheõega alati normaalselt läbi saanud. Küll aga on praegu väga ebameeldiv seis, sest mul on tunne, et mul ja Robertil pole enam üldse mitte mingisugust privaatset olemist.
Kerli ja tema poeg elavad elutoas ja mulle tundub, et nad on täielikult meie elamise üle võtnud. Näiteks mängivad pidevalt telekas multikad, kuigi vahel tahaks ise hoopis uudiseid või midagi muud vaadata. Õhtul läheb laps üheksa paiku magama, siis ei saa elutoas enam üldse olla ega midagi teha, sest põleda võib ainult laualamp ja rääkida ainult sosinal, et lapse und mitte häirida.
Lisaks ei ole kahjuks tegemist kuigi nii-öelda lihtsa ja kerge lapsega, vaid ikka sellisega, kes korralikult jonnib ka. Väga ebameeldiv on tulla väsinuna töölt koju, kui sind tervitab vastuseks röökimine ja jonnimine.
Ega Kerli ise ka mingi leebe ninnu-nännutaja tüüpi ema ei ole, ta ikka käratab lapsele peale ka ja siis võib hästi ette kujutada, milline on müratase meie muidu alati nii rahulikus kodus. Kuidas siis Robert selle peale vaatab ja kas ta ei peaks midagi ette võtma, tekib arvatavasti küsimus.
Jah, muidugi on ka tema häiritud, kuid ta on oma noorema õe suhtes väga kaitsval positsioonil ja leiab, et me peame teda praegu ikkagi toetama. Et vaesekesel ju nii raske aeg praegu, küllap meie natuke aega ära kannatame.

Korteri otsimine läheb vaevaliselt
Küsin ja uurin Kerli käest pidevalt, kuidas korteri otsimine edeneb. Ta väidab, et väga raske on leida midagi, mis sobiks talle hinna poolest ja kus oleks ka lapsesõbralik. Oma imestuseks sain teada, et tänapäevased üürileandjad ei põlga ära mitte üksnes lemmikloomi, vaid ka lapsi! Paljud olevat talle ära öelnud sellepärast, et tal on laps. Mina ise arvan, et kahjuks on olukord tegelikult natuke teistsugune kui ta meile näidata tahab. Tal on meie juures väga mugav elada. Ise ta suurt millegagi ei panusta, vahel natuke süüa toob, aga siis ka peamiselt endale ja lapsele, samas kui mina teen õhtusöögi, siis ikkagi kõigile. Nii on meie igapäevased kulud tublisti suurenenud, närvikulust ma üldse ei räägigi. Pikisilmi ootan seda aega, mil nad meie juurest ära lähevad, aga see aeg laseb ennast oodata. Mul on tunne, et pean ise hakkama neile aktiivselt eluaset otsima – Kerli otsimise peale küll lootma ei saa jääda.”Vaadatud 1081 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Noh mis

Suud pole peas või? Räägi inimesega otseses kõnes. Kui mees ei toeta, siis ilmselt ei hooli ka sinust.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi