Suhted: Mehel ei olegi viisakamaid rõivaid – normaalne?

04.11.2018 21:05
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
5
Foto:

Maris (27) on juba veidi enam kui pool aastat ­olnud koos Raineriga (29), kes on igati tore ja asjalik ­noormees.

Kuid Marisele on silma jäänud üks kummaline asi: Raineril pole mitte ainsamatki soliidsemat rõivaeset, isegi matusel käis ta T-särgi ja teksastega. "Kas selline asi on tänapäeva noormeestel tavaline?" küsib hämmeldunud neiu.
Maris oli Raineriga tutvudes väga rõõmus, sest noormees tundus just selline, nagu ta oli alati otsinud: töökas ja tragi, hea huumorimeelega, lisaks veel päris kena välimusega. "Ega ma muidugi arvanud, et ta nüüd mingi ideaalinimene on," muigab Maris. "Eks igaühel meist ole ju omad vead ning keegi pole siin erandiks. Raineri puhul ma pole täheldanud otseselt vigu, küll aga lihtsalt ühte väga kummalist asja, mille suhtes ei oska nagu seisukohta võtta. Oleme nüüdseks koos olnud peaaegu seitse kuud ja selle sisse on juba mahtunud nii mõndagi, igasuguseid ühiseid üritusi näiteks. Saatuse tahtel kahjuks ka üks matus, kui lahkus üks Raineri eakas sugulane. Nendel üritustel olengi tähele pannud, et mehel ei ole viisakamaid riideid! Igapäevaselt kannab ta vaid T-särke ja teksaseid. Nii-öelda viisakamateks puhkudeks paneb ta selga täpselt samad riided, ainult et tumeda ja kraega T-särgi ning tumedad teksased. Nagu näiteks siis, kui ma kinkisin talle sünnipäevaks teatripiletid ja olin nii õnnelik, et läheme koos etendusele, nägin palju vaeva enese sättimisega. Otsisin välja oma lemmikkleidi, käisin eelnevalt juuksuris... ühesõnaga, pingutasin, et tõesti hea välja näha sellel õhtul. Ja siis tuli Rainer... T-särk seljas ja teksapüksid jalas, nagu läheks kuskile suvalisse pubisse, mitte aga teatrisse! Olin äärmiselt hämmeldunud ja nördinud, ehkki püüdsin seda mitte välja näidata ja nägin ka, et teatris olid paljud sedamoodi lihtsalt riides.

Isegi matused ei pane pingutama
Olgu, sain sellest teatriintsidendist kuidagi üle. Kui nii, siis nii. Aga siis tulid need tema sugulase matused ja vaat´ seal ma enam ei suutnud Raineri rõivavalikust aru saada ega seda aktsepteerida. Ta tuli täpipealt nende samade riietega, millega tookord teatrisse. Seesama tume särk, need samad tumedad teksased. Seal ma enam ei suutnud ja küsisin ta käest ühel hetkel, et kas tõesti ülikonda tal ei olegi, või vähemalt triiksärki, mida selga panna. Rainer oli väga imestunud, ütles, et tal pole selliseid riideid lihtsalt vaja, kuna need ei meeldi talle ja ta ei kanna selliseid asju. Et miks ei või tulla teatrisse või matusele sellise särgiga nagu tal seljas, see olla ju kraega ja igati viisakas. Püksid ka tumedad ja soliidsed, mis sellest et teksariidest. Ma ohkasin, ei hakanud enam seletamagi, et kulla mees: ainuüksi krae ei tee veel T-särgist triiksärki ja ei tähenda, et selles kõlbaks tulla matustele! Tundus, et ta ei saaks sellest nagunii aru. Loobusin, aga sisimas jäin natuke nagu nukraks. Kas tänapäeval ongi populaarne ja tavapärane selline suhtumine, just noormeeste hulgas? Sest teatris nägin ma ka, et just mehed olid tulnud vabaajarõivastes, samal ajal kui naisterahvad olid enamasti ikka palju rohkem pingutanud ja vaeva näinud oma välimuse nimel.

Viisakad riided pole moes?
Rääkisin oma sõbrannaga sellest ja tema rääkis, et isegi oma õe keskkooli lõpetamisel oli ta näinud teksastes ja särkides noormehi. Mitte õnneks küll lõpetajate endi, aga külaliste hulgas kohe päris mitmeid. Me arutasime asja üle ja jõudsime järeldusele, et viisakamad riided ei ole vist eriti popp teema, palju "ägedam" ongi see suhtumine, et mina korralikke rõivaid ei salli, need pole mugavad ja mul pole neid üldse vaja. Sellest saaks võib-olla kuidagi aru pubekate ja hilisteismeliste puhul, aga Rainer saab varsti juba kolmkümmend, selles vanuses võiks ju ometi nagu juba aru peas olla ja suuteline ise aru saama, mis on normaalne ja mis mitte. Natuke nagu kurb on, et muidu tundub nii tore ja arukas noormees, aga sellest aru ei saa, et vahel oleks lihtsalt viisakas ja teiste suhtes lugupidav end pisut soliidsemalt riidesse panna."Vaadatud 1250 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
No

Sisemine ilu ju loeb

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi