Suhted: "Mis sellest siis on, kui täiskasvanud mees elab emaga?"

02.12.2018 11:05
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
11
Foto:

Mart (27) on õppiv ja töötav noormees, kes tahaks pisut kurta ühiskonnas valitsevate stereotüüpide üle – miskipärast on naiste hulgas emaga koos elav mees otsekohe maha kantud kui viimane memmepoeg ja nohik.

"Ennast pean küll täiesti normaalseks meheks," laiutab ta käsi. "Olud on lihtsalt sellised, et nii on lihtsalt mugavam elada!"
Mardil on elus olnud kolm suhet ning nende kõigi puhul on lõpuks saatuslikuks saanud asjaolu, et ta pole soovinud eraldi elama asuda. "Aga miks ma peaksin mingi korteri üürima või ostma, kui mu ema elab üksi suures aiaga majas, pealegi veel heas asukohas Tallinna äärelinnas! Maja on selline, et seal on tegelikult kaks eraldi sissepääsu ja ühe inimese jaoks oleks see kaugelt liiga suur. Väga hästi mahuks kaks peret sinna elama ja olemegi emaga alati rääkinud, et võiksin naise tuua ka sinna elama ja seal oma pereelu alustada. Ei segaks me keegi üksteist, sest et ruumi on ju piisavalt. Mu isa on juba aastaid surnud ja see oleks hea viis aidata ema pisut majapidamistööde juures, samal ajal nautida ise majaomaniku elu. Eluaeg majas elanuna oleks minul korterieluga kohanemine raske ja arvan, et ka tulevastel lastel oleks ju hea oma aias ringi joosta ja mängida - see on nii suur väärtus.
Kahjuks tõdesin ma juba mõnda aega tagasi oma hämminguks, et naised näevad asja kuidagi teistmoodi ja üleüldse minu olukorra puhul märkavad nad ainult ühte asja: mees elab koos emaga! Järelikult on mingi memmepoeg, kes ei suuda ema põllepaeltest lahti lasta! Olin pisut üle aasta koos ühe naisega, kellega läks asi tõsisemaks ja pidasime kooseluplaane, aga... sealt need vaidlused alguse said ja meid lõpuks lahku viisidki. Tema ei suutnud kujutada ette elu koos ämmaga, isegi kui ruumi oleks nii palju nagu meil ja põhimõtteliselt ei tarvitseks meil päeva jooksul kokkugi puutuda!

Igaühel olgu oma kodu?
Mu päris esimene kaaslane, kellega suhe paraku veel lühemat aega kestis, oli hästi tore tüdruk, aga temaga me vaidlesime ka just sama teema üle päris tuliselt. Tema väitis, et iga põlvkond peaks elama eraldi, igaühel olgu oma kodu. Ta teadvat omadest kogemustest, et säärasest kooselust ei tule midagi head - tema oli lapsena jaganud tuba oma vanavanaemaga, kes paraku oli väga keerulise iseloomuga ini­mene, ja tulevikus kavatsevat tema elada ainuüksi koos oma mehe ja laste, mitte kellegi teisega. Ka siin ei aidanud minu selgitamine, et minu olukorda ei anna ju kuskilt otsast võrrelda sellega, kui tema oma vanavanaemaga ühes toas elas. Meil on suur maja, jeerum küll! Mul on kindel töökoht ja keskmine palk, aga oma sissetulekust ma samasugust maja kindlasti osta ei saaks, isegi väiksemale ei hakkaks hammas peale. Ema pole ka enam esimeses nooruses ning varem või hiljem käiks nii mõnedki majaga seotud toimingud talle üle jõu, seega peaksin nagunii teda sagedasti abistamas käima. Seal elades on see kõik ju kõigile mugavaim lahendus. See ei tähenda, et ma kogu oma vaba aja ema seltsis veedaks! Mul on oma elu, töö ja hobid, olen täiesti tavaline mees nagu iga teinegi. Kohati jääb mulje, et see ongi kõige olulisem - et mees elaks üksinda. Olgu või kuskil väikses korteripugerikus, aga ikkagi üksinda. Millest küll säärased eelarvamused ja kompleksid?

Küllap õige naine ei pelgaks
Vaatamata läbielatud pettumustele usun ma aga siiski, et ükskord tuleb mu ellu keegi, kes näeb kaugemale sellest, et olen emaga koos elav mees. Keegi, kes näeb mind ennast, mitte ainult seda, et ma emaga ühte katusealust jagan. Keegi, kes ei käi mulle peale, et ma tont teab kuhu koliksin, vaid kes oleks nõus ise elama siin minu juures, kenas majas, ja pidama seda oma koduks. Ega ma praegu tegelikult otsigi aktiivselt endale kaaslast, pärast viimast pettumust tahaksin meeleldi pisut aega üksi olla. Loodan aga, et kunagi tulevikus leidub siiski keegi ka minu kõrvale, kes aktsepteeriks olulisi otsuseid mu elus."Vaadatud 1444 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Paljud emad on oma poja voodis välja õpetanud.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi