Suhted: Murelik mees: “Naine kulutab kogu palga tühja-tähja peale!”

03.10.2021 22:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
11
Foto:

Raigo (31) on mures oma elukaaslase Heleni (29) suhtumise pärast rahasse. Nimelt kulub naisel peaaegu kogu palk hilpude, kosmeetika ja oma hobi peale. Arvetest maksab Helen ainult enda telefoniarvet ja vahetevahel ostab ta koju süüa. Juba poole kuu pealt on tema palk enamasti otsas. “Minu palk ei ole aga teab mis suur ja mul on väga raske meid mõlemaid üksi ära majandada,” ohkab mees.

Raigo ja Helen on koos elanud kaks aastat ja rahaprobleemid on kummitanud kooselu algusest peale. “Helen kolis minu juurde otse oma vanematekodust ning võib-olla ongi asi selles, et ta ei ole kunagi pidanud päris omaette elama ega ole seetõttu saanud ka õppida rahaga majandama,” arvab mees. “Kodus kuuldavasti tema vanemad mingit üüriraha ei soovinud ja ka külmkapi ostsid alati nemad täis. Heleni palk kulus vaid tema enda otstarbeks. Nüüd aga, kui meie koos elama hakkasime, oleksin mina oodanud siiski ka mingit temapoolset rahalist panust. Arved ma maksan ise ja Heleni hooleks on ainult tema enda telefoniarve, kuid halvem lugu on toiduga. Minu palk on veidi alla keskmise, maksan sellest nii korterilaenu kui autoliisingut (töötan linnast väljas ja ilma autota ei saaks kuidagi). Nüüd, kus me koos elame, on toidukulud oluliselt suurenenud ning lisaks poetab Helen kaupluses sageli korvi ka enda isiklikke asju, näiteks kosmeetikat, ajakirju, vahel mõne rõivaeseme jne. Neid asju teeb ta alati siis, kui eeldab, et mina maksan. On aga olnud juhuseid, kus ma ise ei ole saanud aega poodi minna - näiteks läheb tööl kauem - ja palun, et ta tooks ise poest mõned asjad. Vastuseks olen saanud, et ei saa tuua, sest raha on otsas! Asja teeb eriti kurioosseks asjaolu, et Heleni palk on minu omast ainult kahesaja euro võrra väiksem.

Riided ja kosmeetika
Mille peale siis Helen oma raha ära kulutab? No põhiline ongi riided ja kosmeetika, neid ostab ta pidevalt. Arvatavasti on need ka keskmisest kallimad, ega ma muidugi naisteriiete ja kosmeetika hindadest midagi ei tea, aga niisugune mulje on mulle jäänud. Ajakirju ta ostab pidevalt. Siis on tal ka keskmisest kallim hobi, nimelt joonistamine ja maalimine. Hobi on muidugi tore, ta on lapsest saadik joonistanud ja on selles ka üsna andekas, aga selle jaoks on tal pidevalt vaja igasuguseid kalleid joonistuspabereid, pliiatseid, akvarelle, õlipastelle ja mida kõike veel... Ei ole ka nii, et ostab midagi ära ja on tükiks ajaks hooletu, ikka iga kuu lõikes kulub tal kunstikauplusele päris korralik summa. Ja nii ongi tal juba poole kuu pealt näpud põhjas ning mina pean kõigi kulutustega ise toime tulema, toitma-katma kahte inimest. See ei ole üldse mitte niisama lihtne! Olen püüdnud enda kulutusi väga kokku tõmmata, aga rohkem nagu ei anna seda kuidagi teha. Ma ei osta endale praktiliselt mitte midagi enam, ainult maksan arveid ja ostan meile süüa. Poearved on košmaarseks kujunenud!

Rääkida pole kerge
Muidugi me oleme sellest rääkinud, olen püüdnud selgitada, et ta võiks ka näiteks nii ja nii suurel määral meie elusse panustada, aga kuidagi kehv tunne tuleb endal sellest rääkides peale. Nagu ma oleks mingi ihnuskoi või midagi sellist. Helen hakkab alati kangesti vabandama ja toob näiteks igasuguseid (tema jaoks) vältimatuid kulutusi, mis tal just sel kuul oli tarvilik olnud teha... Lubab rohkem panustada ja poes käia ning mõnda aega siis käibki, aga kahjuks ei anna halba majandamisoskust vist siiski nii kergesti muuta ja varsti läheb kõik taas vana rada pidi. Ma ei teagi, mis siin peaks lahenduseks olema? Kuidas Helen üldse näiteks vallalisena hakkama saaks? Kahtlustan, et ta koliks siis vanematekoju tagasi...”Vaadatud 885 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
anita

vanemad ölid kindlasti tütre raha raiskamiast tüdind olid õnnelikud kuid said enda tütrele uue rahastaja.kas paned karmid sanktsioonid või viskad korterist välja.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi