Suhted: Naine kurjustab: "Mees suhtub kriisiolukorda liiga ükskõikselt!"

22.03.2020 21:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv pilt
Kommentaarid
4
Foto:

Jane (24) ja Ragnar (24) on koos olnud veidi üle kahe aasta. "Arvasin ikka, et selle ajaga õpid inimest täielikult tundma, kuid praegu, koroonaviiruse kriisi ajal, olen avastanud temas äärmiselt ebameeldivalt vastutustundetu külje," kurdab noor naine. "Ragnar ei võta olukorda üldse tõsiselt ja leiab, et meie elu ei peaks üldse muutuma!"

Jane ja Ragnar on mõlemad üliõpilased, kes käivad kooli kõrvalt ka tööl ning elavad eelmisest suvest koos. "Meil on sarnased huvid ja üleüldse oleme minu meelest ühesuguse mõttemaailma ning huumorisoonega inimesed - eks seetõttu me teineteist leidsimegi," räägib Jane. "Kuid nüüd tundub mulle kohati, et ma ei tunne oma elukaaslast nagu üldse. Igal juhul ei oleks ma oodanud tema poolt nii vastutustundetut suhtumist. Milles siis on asi? Nagu teada, on meie riigis praegu eriolukord. Inimesed peaksid võimalikult vähe ringi liikuma ning nii minu kui Ragnari tööandjad on piisavalt mõistlikud, et võimaldada meile mõlemale kodus töötamist. Koolis loomulikult on ka e-õpe momendil. Varusin koju piisavalt palju varusid, nii et poodi poleks ka nagu eriti asja minna, vähemalt mõnda aega. Aga mida teeb Ragnar? Tema kutsub meile külla terve karja oma sõpru, sest muidu olevat ju igav! Et sõpradega peab ikka suhtlema, ei saavat elu päris seisma jätta! Pealegi ei olevat tema sõpradest mitte keegi hiljaaegu kuskil reisimas käinud. No mõistus tule koju, praegusel hetkel võib juba inimene olla kust iganes selle nakkuse üles korjanud ja ei kutsuta omale karjade viisi külalisi koju! Meil oli sel teemal tõsine tüli, sest ta tahtis sel nädalal jälle kodus mingit kogunemist korraldada ja mina keeldusin kategooriliselt, ütlesin, et ma pole nõus.

Muudkui jookseb poe vahet
Teine asi, mille üle me väga palju vaidleme, on meie endi ringi liikumine. Alles kutsus Ragnar mind, et läheks õige õhtul kuskile välja sööma või kohvikusse istuma. Pidin jälle seletama, miks säärane asi ei ole praeguses olukorras mõistlik. Ragnari arvates on kogu asi ülepingutatud ja jabur, lausa liigne paanika tekitamine. Mina olen rohkem kahe jalaga maa peal ja saan ju aru, et isegi kui enda haigestumine ei peaks väga raskelt kulgema, võin ju ringi liikudes ise anda viirust edasi kellelegi, kes põeb seda väga rängalt. Ma ju tegelikult ei tea praegu, kas olen haige või mitte, peiteaeg võib minu teada olla päris pikk.
Kõige hullem asi on aga see Ragnari poe vahet saalimine. Mul on kõik asjad koju varutud, toit olemas, mitte midagi poleks tarvis osta. Isegi saia ja leiba on sügavkülmikus ja piima ostsin mitmeid pakke neid, mis on kõrgpastöriseeritud ja seega säilivad kaua. Sügavkülm on täis igasuguseid lihasid ja muid asju, mitte millestki pole puudus. Mees aga kohe ei saa muudmoodi, kui peab ikkagi iga päev poodi jooksma. Küll tekib tal isu pähklitega šokolaadi järele, küll tahaks ta hallitusjuustu, küll grillkana. Inimene ei adu, et riigis on eriolukord! Need suured kauplused on kõige hullemad pisikupesad praegu. Ei saa praegu lihtsalt mingite isude pärast poodi joosta, see on väga rumal ja vastutustundetu!

Läheks see juba mööda
Praegu ootan väga, et kogu see keeruline aeg juba lõpuks ometi mööda saaks. Asi ei olegi ainult selles, et ise tahaks juba tööle ja kooli tagasi ning sõpradega kokku saada - jah, mina olen oma sõpradega füüsilisest kohtumisest loobunud, suhtleme vaid netis või telefoni teel -, kuid ma loodan suuresti ka seda, et normaliseeruksid mu suhted elukaaslasega! Ma lihtsalt ei saa temast aru. Kui enne koroonakriisi liikusid mul mõtted natuke juba selles suunas, et temaga millalgi peret looma hakata, siis praegu ausalt öeldes ei söandaks küll selle peale mõelda. Just see vastutustundetu, ainult iseenda ja oma vajaduste peale mõtlemine - sellised omadused tulid mulle praegu üllatusena ja teevad tõtt-öelda üsna mõtlikuks."Vaadatud 833 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
frank

https://www.eesti.ca/prantsusmaa-on-piirangute-rakendamisel-hadas-allumatute-migrandikogukondadega-uued-uudised/article55792 Prantsusmaa on täis võõrastest kultuuridest pärit migrante, kellele on allumatus võimudele üks põhimõtetest. Pariisi politsei on hädas koroonaviirusest tingitud karantiini tagamisega nn no-go piirkondades, kus elavad peamiselt immigrandid. Põhja-Pariisi Saint-Denis eeslinnas ignoreerivad elanikud karantiini, paljude arvates on lood koroonaviirusest ja pandeemiast valgete leiutis migrantide ahistamiseks. „Nad ei saa millestki aru,“ rääkis üks politseinik ajalehele Le Temps. „Paljud väidavad isegi, et viirus on väljamõeldud selleks, et valged saaksid neid tänavalt ära ajada.“

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi