Suhted: Nördinud noormees: “Tüdruksõbrale ei meeldi mu riietumisstiil!”

26.09.2021 21:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
13
Foto:

Albert (24, nimi muudetud) sai tuttavaks meeldiva, väga tegusa ja asjaliku neiuga. Kahjuks on nende suhtesse tekkinud mõrad - nimelt ei meeldi tütarlapsele üldse Alberti rõivad ja jalanõud ning ta püüab noormeest enda maitse järgi riidesse sättida. “Vähe sellest, isegi minu muusikamaitse ei sobi talle,” ohkab Albert.

Albert ja temast kaks aastat noorem tütarlaps, keda siin nimetame Siiriks, said tuttavaks raamatukogus, kus mõlemad õpingute tarvis vajalikke raamatuid otsisid. “Hakkasime rääkima esmalt nendest raamatutest, mida meil vaja läks, seejärel pöördus jutt juba kooli ja õpingute juurde ning sain teada, et Siiri peab ilmselt sageli hakkama seda raamatukogu külastama,” räägib Albert. “Mina olen aga juba ammu seal regulaarne käija. Pärast seda esimest kohtumist saimegi seal veel sageli kokku, iga kord rääkisime juttu ja lõpuks ma söandasin ta siis ka välja kutsuda. Minu suureks rõõmuks oligi Siiri nõus ja pärast seda käisimegi juba mitmeid kordi kohvikus ja sealt edasi juba ka kinos-teatris. Meil oli kujunemas selline tore suhe. Siis aga hakkas meid mõlemaid miski häirima. Alguse sai asi Siiri poolt - ta kippus alatasa tegema nalja minu riiete ja jalanõude üle, mis olid tema arvates liialt vanamoodsad ning pealegi mitte nende brändide omad, mis talle oleks meeldinud. Õigupoolest ei kanna ma üldse mingeid firmariideid, vaid ostan enamuse taaskasutusest. Ma olen osalise ajaga töötav tudeng ning püüan läbi ajada võimalikult tagasihoidlikult, sest mul ei ole ka toetavaid vanemaid ning ma leian tegelikult, et minu vanuses ei tohikski enam väga vanematele loota.

Ei sobi riided ega muusika
Mul oli sünnipäev ja Siiri kinkis mulle selleks puhuks ühe tema maitsele vastava T-särgi. Kannan seda tema rõõmuks, aga salamisi võin ju tunnistada, et ega see mulle tegelikult väga ei meeldi. Särk on ebamugavast materjalist ja liiga erksat sinist värvi, ma eelistan veidi rahulikumaid toone. Minu riided on ta kõik välja praakinud kui kõlbmatud, ta naerab, et näen välja nagu nohik. See naer on küll pigem sõbralikult aasiv, kuid ma ju näen, et tegelikult mõtleb ta seda tõsiselt. See solvab ja teeb meele nukraks, tunnen, et ma ei sobi talle sellisena nagu ma olen.
Teine asi on muusikamaitse, ka see ei ole mul Siiri maitsele vastav. Mulle meeldib kuulata vanemat rokkmuusikat, aga tema eelistab hoopis tänapäevaseid popartiste. Kui koos oleme, paneb ta oma lemmikud mängima ja küsib, kas pole siis ometi hea, kas mulle tõesti ei meeldi. No ei meeldi, mis ma sinna siis teha saan! Kui mina midagi youtubest kuulan, paneb ta selle alati kinni ja ütleb, et ei suuda seda kuulata.

Kahetised tunded
Ma ei ole üldse kindel, kuidas oleks sellises olukorras kõige õigem käituda. Ühest küljest meeldib mulle Siiri väga, mulle pole ükski tütarlaps ammu nii palju meeldinud kui tema ja ma tõesti lootsin, et meie suhtel võib olla tulevikku.
Ma arvan, et ega tema nõuanded, eriti just rõivaste ja jalanõude osas, ei ole tegelikult valed ja ma peaks võib-olla tõesti natuke rohkem tähelepanu pöörama sellele, missugune ma välja näen. Osad rõivad on mul tõesti juba päris vanad, kuid veel terved, muidugi puhtad ja minu arusaamise järgi korralikud. Teisalt tekib mul küsimus, et
kui ma ei meeldi talle niisugusena nagu ma olen, kas meil on siis mõte koos olla? Sest ma sooviks jääda ikkagi iseendaks, mitte muutuda kellekski teiseks, keda Siiri sooviks minu asemel näha. Kas see pole mitte suhte üks oluline alustala, et teine inimene meeldib just sellisena nagu ta on, koos kõigi vigade ja veidrustega?”Vaadatud 1327 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
käi

palja persega nagu kuninga uutes rõivastes!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi