Suhted: "Pean armukest, sest naisest on saanud täielik kanaema!"

07.01.2018 15:05
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
4
Foto:

Peeter (32, nimi muudetud) tunnistab, et tema naine muutus pärast lapse sündi nii totaalselt, et nende vahel on kadunud igasugune lähedus. "Tean, kui kohutavalt see kõlab, aga mul on kõrvalsuhe," pihib mees. "Olen lihtsalt tundnud end niivõrd üksikuna!"

Peeter ja tema elukaaslane Kerli (30, samuti nimi muudetud) olid enne oma poja sündi koos tervelt seitse aastat.
"Ma arvasin, et tunnen Kerlit läbi ja lõhki ning ootasin pikisilmi meie lapse sündi, uskusin, et kõik saab ainult veel ja paremaks minna," räägib Peeter. "Kahjuks tuleb tunnistada, et kuigi poeg on väga kihvt ja ma teda väga armastan, on minu ja Kerli suhted ainult järjest ja järjest kehvemaks läinud. Tänaseks on meie poeg kaks ja pool aastat vana, aga kogu elu tiirleb ainuüksi ümber tema. Milles siis asi? Noh, lasteaias ta ei käi, sinna pole Kerli nõus teda panema. Ta on ise temaga kodune, kuna usub, et see variant on nii väikese jaoks kõige parem. Võib-olla on, mina sel alal mingi ekspert ei ole.
Aga asi ei ole üldse ainult selles, see on lihtsalt üks näide. Kerlist on saanud täielik kanaema! Ta näiteks ei luba poissi ööseks kummagi vanaema-vanaisa juurde, kuna leiab, et laps pole selleks veel valmis. Ometi on lapsel vanavanematega suhted väga head ja nood ise on sageli pakkunud, et võiksid poissi enda juurde võtta, et saaksime koos midagi teha, kas või kusagile spaasse sõita või mis iganes. Ei, Kerli pole nõus, laps saavat traumeeritud! Poiss magab endiselt meie vahel kaisus, kuigi oma voodi on olemas. Jälle - laps tahab emme kaisus olla, ta on ainult üks kord elus nii pisike ja vajab praegu lähedust jne. Minu meelest ei anna Kerli lapsele võimalustki iseseisvuda - ainult ninnutab ja titetab teda kogu aeg, ja siis temaga ongi poiss nagu klammerduv beebi. Minuga koos aega veetes on ta kordades asjalikum!

Järsku ainult emme ja issi
Veelgi häirivamaks muutuseks oli minu jaoks aga see, et mina ja Kerli polnudki ühtäkki enam nagu mees ja naine, vaid ainult emme ja issi oma lapsele. Kerli hakkas mind isegi hüüdma issiks, vaatamata sellele, et olen tal palunud seda mitte teha - minu arust olen ma issi ikkagi ainult oma lapse, mitte naise jaoks...! Intiimelust ma parem ei räägigi, see on olnud nende kahe ja poole aasta jooksul samahästi kui olematu. Naine on pidevalt väsinud ja uinub hetkega, ta ei taha voodis millestki muust peale magamise teada. Lõpuks ei jaksanud mina ka talle enam peale käia - mida sa siis survestad, kui teine pool pole huvitatud. Elasime ja elame praegugi lihtsalt nagu vend ja õde, või õigemini - just nimelt need emme ja issi.
Ma püüdsin, ma tõesti püüdsin sellise eluga leppida ja võtta seda paratamatusena. Ikka uskusin, et ühel hetkel hakkavad asjad jälle paremuse poole minema. Pakkusin isegi tasulise lapsehoidja varianti, et saaksime vahel koos natuke hinge tõmmata. Paar korda käisimegi väljas, aga siis vaatas Kerli kõik see aeg ainult kella ja jutt tiirles ka vaid ümber lapse - et ei tea, kas temaga on ikka kõik hästi ja kas ta igatseb meie järele ja kuidas ta küll magama võis jääda jne. Ma ei tahtnudki lõpuks temaga enam välja minna, ei näinud sellel mõtet.

Tuli vaheldus
Ütlen päris ausalt, et tundsin ennast kohutavalt üksikuna. Vahel istusin ihuüksi baaris, et juua klaasike ja lihtsalt olla kodust eemal. Et puhata, kas või natukenegi, oma üliaktiivsest lapsest ja teda ümmardavast naisest. Ühel sellisel õhtul ma saingi tuttavaks noore tudengineiuga, kellega jutt hakkas hästi klappima ning... noh, sealt läks asi edasi ja tänaseks oleme juba paar kuud aeg-ajalt ikka kohtunud. Ta teab, et olen seotud, ja et mingit suhet kui sellist meil kunagi olema ei saa, sest oma peret ma jätta ei soovi. Ongi lihtsalt füüsiline pool, aga see on ka väga oluline. Selle noore tütarlapsega koos olles tunnen ma, et olen ka keegi. Kodus pole ma seda tundnud juba väga pikka aega, täpsemalt lapse sünnist alates. Mina mehena just nagu lakkasin eksisteerimast, justnagu ka Kerli lakkas eksisteerimast minu naisena. Ja see on jube kurb ning hirmutav asi, sest ma ju ikkagi armastan teda ning soovin temaga koos olla. Paraku teeb ta selle minu jaoks nii kuradi keeruliseks."Vaadatud 2053 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
ain

lugesid kellegi provotseerivat jutukest foorumis ja imesid lambist uue jutukese siia?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi