Suhted: Põrgulik aastavahetus – naine hülgas pere

06.01.2019 11:05
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
7
Foto:

Mari-Liis (30) ja Roland (33) plaanisid veeta aastavahetuse kodus oma kahe lapse seltsis.

Selle asemel teatas naine juba aegsasti, et teda oli kolleeg külla kutsunud ja sinna kavatseb ta paariks tunniks ka minna. Paarist tunnist sai terve öö ning esimese jaanuari hommikul kinnitas Mari-Liis, et kavatseb pere juurest lõplikult välja kolida.
"Oleme Mari-Liisiga kahe lapse vanemad – meie poeg on 8-aastane ja tütar kuuene," räägib Roland. "Selge see, et selliste suhteliselt väikeste lastega peres on tööd ja tegemisi ja ka stressi palju, aga mulle tundus ikka, et kahekesi tuleme kõigega toime. Tänavu suvel vahetas Mari-Liis töökohta, sest uues kohas on palk parem ja ka töö ise meeldib talle rohkem. Mul oli selle üle hea meel, ehkki uus koht nõudis naiselt päris palju komandeeringuid ja see tähendas, et pidin küllalt palju lastega üksi olema, sageli ka oma vanematelt abi paluma, kui ma ise näiteks neid ühest ringist teise ei saanud sõidutada või tütrele õigeks ajaks lasteaeda järele. Mul oli hea meel, et tulemas on jõulud ja aastavahetus – aeg, mil me mõlemad saame töölt rohkem puhata ning koos lastega aega veeta. Mul endal nimelt oli veel veidi puhkust saada ja võtsin selle just nüüd aasta lõpus välja, Mari-Liisi asutuses on aga koguni kollektiivpuhkus jõuludest kuni aasta alguseni välja.
Tegime lastega koos õhinal plaane, kuidas jõulupühade ajal sõidame vanavanemate juurde, aga vana-aasta õhtul võiks minna koos välja sööma ja siis Vabaduse väljakul rakette vaadata, Mari-Liis just nagu läks ka nende plaanide ja juttudega kaasa, aga siis...

Pidu kolleegi juures
Ühesõnaga, plaanid olid tehtud. Esimene pool neist ka täitus, jõuludel saime kenasti nii minu vanemate kui Mari-Liisi ema juures käidud, aga siis, esimese jõulupüha õhtul, teatas naine, et kolleeg olla teda vana-aasta õhtul enda poole kutsunud. Ja kuna sinna pidid minema ka mitmed teised töökaaslased, siis tahtis tema ka sinna minna. "Paariks tunniks", nagu ta kinnitas, lubades ise, et meie plaanid jäävad endiselt jõusse, ainuke asi, et sööma võiksin ma lapsed ise viia. No heakene küll, mis mul siis muud üle jäi kui nõusse jääda. Mõtlesin, et see paar tundi pole ju pikk aeg, kui see minek ja kolleegidega kohtumine Mari-Liisile nii oluline on, siis miks mitte.
Aga naine ei tulnudki tagasi. Ta helistas, kui oli kolm ja pool tundi ära olnud ning meie lastega just restoranis söömise lõpetanud, ja teatas, et kell on juba palju ja ta on pisut veini joonud ja parema meelega ei hakkaks enam sõitma, teised jäävad ka kõik ööseks ja kindlasti saan ma ju lastega ise ka hakkama, sellest pole ju midagi, kui ta üle hulga aja natuke ka sõpradega aega veedab...?
Tundsin, et asi on kuidagi kahtlane, aga raske südamega muidugi ütlesin, et olgu siis nii. Ma ei tahtnud olla see armukade ja kuri mees, kes ei lase oma naisel vahel harvagi lõbutseda – selles osas oli Mari-Liisil õigus, et ta polnud tõesti ammu kuskil väljas lustimas käinud, ikka töö ja pere võtsid kogu aja ära.

Kolleeg oli midagi enamat?!
Hommikul läks kõvasti aega, enne kui Mari-Liis helistas. Kui ta seda lõpuks poole lõuna ajal tegi, teatas ta kummaliselt ametliku häälega, et tal on kahju seda öelda, kuid meie suhe on lõp­penud. Tuli välja, et see kolleeg, keda mina oma aruga üldse miskipärast naisterahvaks olin arvanud, oli tegelikult mees ja juba mõnda aega oli mu naisel temaga suhe. Säh sulle siis toredat pidu ja lõõgastumist kolleegide seltsis! Mind oli totaalselt lolliks tehtud.
Pärastlõunal käis naine kodus, pakkis oma asjad kokku ja võttis noorema lapse endaga kaasa. Mina tahtsin seda keelata, kuid laps ise tahtis väga emmega minna ja nii see esialgu jäi. Mis edasi saab, sellest pole veel aimugi.
Tean vaid seda, et naine ja väiksem laps on läinud ja minu ning teise lapse hinges valitseb suur segadus. Muudkui mõtlen: mis küll siis nii valesti läks? Või ongi nii, et vahel lihtsalt armutakse teistesse ja jäetakse pere kus see ja teine?"Vaadatud 2095 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Mart

Ükski õige mees ei taha naist võõra lapsega, varsti on naine tagasi.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi